V60 ThinQ 5G - nowy flagowiec LG ma naprawdę sporo do zaoferowania

V60 ThinQ 5G - nowy flagowiec LG ma naprawdę sporo do zaoferowania

LG, podobnie jak wielu innych producentów, planowało zaprezentować swój nowy flagowy smartfon na targach MWC 2020, ale koronawirus COVID-19 zepsuł plany koreańskiego producenta. W związku z tym premiera V60 ThinQ 5G odbyła się dziś bez hucznych prezentacji, co nie znaczy, że nie warto zainteresować się w tym telefonem. Tym bardziej, że mówimy tu o to iście high-endowej słuchawce, która posiada kilka asów w rękawie, co zresztą jest typowe dla modeli z topowej serii V. Mowa tu nie tylko o wsparciu dla sieci 5G, ale także możliwości nagrywania filmów w rozdzielczości 8K, czterech mikrofonach, wysokiej klasy przetworniku DAC czy ciekawym akcesorium z dodatkowym ekranem (LG Dual Screen). V60 ThinQ 5G  to również nowoczesny bezramkowy design, łączący szkło z metalem. Co więcej, telefon jest zabezpieczonym przez kurzem i wodą, o czym świadczy certyfikat IP68 (wodo- i pyłoodporność).

Premiera LG V60 ThinQ 5G odbyła się dziś bez hucznych prezentacji, co nie znaczy, że nie warto zainteresować się w tym telefonem.

Smartfon wyposażony został w duży, bo aż 6,8-calowy panel OLED o rozdzielczości FullHD+ (proporcje 20,5:9), w którym umieszczono wcięcie w kształcie kropli wody na przednią kamerkę (10 MP jednostka do selfie). Sam ekran chroniony jest przez szkło Gorilla Glass 5, a czytnik linii papilarnych zintegrowany został z wyświetlaczem. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 865, któremu towarzyszy modem Snapdragon X55 ze wsparciem dla sieci 5G i to zarówno w ramach fal milimetrowych mmWave (lepsza przepustowość), jak i technologii sub-6GHz  (lepsze pokrycie). Smartfon obsługuje także sieć bezprzewodową Wi-Fi 6. Jeśli zaś chodzi o konfigurację pamięci, to otrzymujemy 8 GB RAM i 128 GB lub 256 GB na dane z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. Za czas pracy odpowiada tu całkiem pojemna bateria, bo oferująca aż 5000 mAh. Tę naładujemy szybko za pomocą ładowarki ze standardem Quick Charge 4+, a nie zabrakło również opcji bezprzewodowego ładowania.

LG chwali się też możliwościami fotograficznymi V60 ThinQ 5G, który otrzymał podwójny aparat tylny, składający się z 64 MP sensora głównego (f/1,8 / 0,8 μm / 78˚ + technologia łączenia pikseli do rozdzielczości 16 MP) i 13 MP jednostki z obiektywem superszerokokątnym (f/1,9 / 1,0 μm / 117˚). Te wspomagane są przez aparat Z Camera (nadajnik/odbiornik ToF) do wykrywania głębi. LG V60 ThinQ 5G jest pierwszym urządzeniem LG, które nagrywa filmy 8K i wspiera HDR10+ w trybie manualnym. Z kolei cztery zupełnie nowe, wysokiej klasy mikrofony umożliwiają nagrywanie dźwięków dochodzących z różnych kierunków. W urządzeniu jest też dostępna funkcja Voice Bokeh, która wyodrębnia głosy użytkowników z odgłosów tła, dzięki czemu twórcy nagrań mogą skupić się na pierwszym planie, redukując jednocześnie nadmierne szumy. Ponadto, smartfon jest wyposażony w procesor dźwięku LG 3D Sound Engine, który po raz pierwszy został użyty w telewizorach OLED od LG. To rozwiązanie rozpoznaje rodzaje treści i na tej podstawie optymalizuje dźwięk, aby uzyskać jakość zbliżoną do kinowej. Obok klasycznego złącza słuchawkowego, LG V60 ThinQ 5G został wyposażony w 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad gwarantujący wysoką jakość audio.

LG zdecydowało się również na odświeżenie akcesorium Dual Screen. Dodatkowy ekran wyposażony jest w identyczny jak w V60 ThinQ 5G wyświetlacz. Dzięki temu możliwe jest podwojenie dostępnej powierzchni ekranu, co ułatwia pracę wielozadaniową, a przydaje się też w grach i innych formach rozrywki. Ponadto, użytkownicy mogą skonfigurować 2,1-calowy, zewnętrzny wyświetlacz modułu LG Dual Screen, aby były na nim stale widoczne najważniejsze informacje lub ustawić automatyczne wyłączanie po 10 sekundach. 360 Freestop Hinge umożliwia zaś korzystanie z Dual Screen w trzech różnych trybach (laptopa, namiotu i stojącym). Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 10 z nakładką LG UX 9.0. Telefon trafi do sprzedaży na wiosnę, a jego cena jest jeszcze nieznana.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: V60 ThinQ 5G - nowy flagowiec LG ma naprawdę sporo do zaoferowania

 0