Vaio wraca do gry. Nowe laptopy mają zostać zapowiedziane w styczniu

Vaio wraca do gry. Nowe laptopy mają zostać zapowiedziane w styczniu

Sony próbowało niegdyś swoich sił na rynku notebooków za sprawą marki Vaio, którą sprzedano w 2014 roku funduszowi inwestycyjnemu Japan Industrial Partners, w efekcie zniknęła ona z radarów. Wkrótce jednak czeka nas prezentacja nowych urządzeń z tej linii, co potwierdziła zajawka opublikowana przez Flipkarta. Laptopy z logiem Vaio mają zostać zapowiedziane w styczniu 2021 roku, a następnie trafić do sprzedaży na początku wyłącznie w Indiach. Czy pojawią się też w Europie? Cóż obecnie nie, lecz nie należy wykluczyć takiego scenariusza w przyszłości. Aktualnie ciężko też ocenić czego należy oczekiwać po tych urządzeniach, ale wiadomo, iż pierwsze modele otrzymają procesory z serii AMD Ryzen, zaś jeden z nich będzie przeznaczony do pracy biurowej.

W styczniu mają zostać zapowiedziane nowe laptopy Vaio.

Vaio wraca do gry. Nowe laptopy mają zostać zapowiedziane w styczniu

Warto podkreślić, że to przytoczone NexstGo z Hongkongu posiada prawa do sprzedaży i serwisu sprzętu na Bliskim Wschodzie, w Indiach, Malezji, Hongkongu, Makau, Singapurze i na Tajwanie. Warto wspomnieć, że laptopy z serii Vaio możemy kupić w Polsce dzięki sklepowi Sony Center. Chociaż propozycji jest ledwie kilka i są dedykowane zamożniejszym klientom, bowiem najtańszy model kosztuje 6999 złotych, z kolei najdroższy 9499 zł. Nie są to także najwydajniejsze jednostki i nie sprawdzą się w grach ze względu na zintegrowaną kartę graficzną, ale do pracy służbowej jak najbardziej. Przykładowa propozycję Vaio SX14 14" wyposażono w Intel Core i5 (8265U) z GPU UHD Graphics 620, 8 GB pamięci RAM i 256 GB dysk SSD. Oprócz tego nie brakuje wariantów z Intel Core i7, 16 GB RAM czy większym bo 512 GB dyskiem SSD.

Co ciekawe swoich sił na rynku notebooków spróbuje Nokia. Producent telefonów komórkowych zamierza ultrabooki bazujące na procesorach Intela 10. generacji z linii Core i3, Core i5 oraz Core i7 (pojawiły się sugestie o skorzystaniu m.in. z Core i3-10110U oraz Core i5-10210U) wspomaganych przez zależnie od wyboru 4 GB, 8 GB lub 16 GB RAM. Niewykluczone, iż Nokia ze swoimi pierwszymi laptopami spróbuje uderzyć w tańszą półkę cenową i spróbuje przekonać osoby poszukujące tańszych propozycji. Nie wiemy, kiedy dokładnie urządzenia pojawią się sprzedaży, ale zapewne nastąpi to w ciągu kilku miesięcy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vaio wraca do gry. Nowe laptopy mają zostać zapowiedziane w styczniu

 0