Valheim cieszy się ogromną popularnością na Steam. Twórcy ogłaszają sukces sprzedaży

Valheim cieszy się ogromną popularnością na Steam. Twórcy ogłaszają sukces sprzedaży

Valheim to gra autorstwa Iron Gate Studio dostępna na Steam w ramach wczesnego dostępu od 2 lutego, która cieszy się niemałą popularnością co potwierdzają statystyki. Już tydzień po premierze deweloperzy potwierdzili, że tytuł sprzedał się w milionie egzemplarzy, z kolei teraz rezultat ten podbito w dwa tygodnie do 2 milionów egzemplarzy. Dodatkowo w weekend w grze bawiło się jednocześnie 360 tysięcy graczy. W momencie pisania wiadomości według Steam Charts na serwerach przebywa 194 tysięcy ludzi i jest to pozycja z TOP 10 Steam znajdująca się tuż za PUBG, Dotą 2 czy CS:GO. Produkcja cieszy się sukcesem także na Twitchu, gdzie ogląda ją 59 tysięcy osób. Być może sukces na Steam gra zawdzięcza w pewnym stopniu właśnie serwisowi streamingowego Amazona?

Valheim w ciągu 14 dni sprzedano w 2 mln egzemplarzy.

Ciężko ocenić czy to zainteresowanie utrzyma się również w przyszłości, dużo zależy od tego, czy autorzy będą zapewniać regularnie aktualizacje z nową zawartością. W ubiegłym roku było kilka pozycji np. Among Us, które zyskiwały na popularności, ale po kilku miesiącach sytuacja uległa normalizacji. Valheim jest osadzoną w brutalnym świecie wikingów grą nastawioną na eksplorację i survival dla 1-10 użytkowników. Otwarty świat umożliwia wznoszenie budynków czy walczyć, dzięki czemu zwiększamy swoją reputację. Oprócz tego naszym celem jest także zbieranie różnych rzeczy i wytwarzanie z nich przedmiotów.

Akcję umieszczono w dziesiątym świecie stworzonym od podstaw przez twórców. Do tytułowego miejsca trafiają wikingowie chcący zapewnić sobie wieczne miejsce w Valhalli - w tym celu muszą mierzyć się z napotkanymi po drodze bestiami. Oprawę graficzną utrzymano w kolorowym, kreskówkowym stylu. Z pewnością w popularyzacji gry pomaga także osadzenie jej w uniwersum wikingów, ale to nie jedyna tego rodzaju propozycja, bowiem fani tego rodzaju klimatów powinni zainteresować się Assassin's Creed: Valhalla. Tytuł Ubisoftu swego czasu również nie mógł narzekać na brak zainteresowania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valheim cieszy się ogromną popularnością na Steam. Twórcy ogłaszają sukces sprzedaży

 0