Valorant debiutuje na rynku. Sieciowy shooter od Riot Games dostępny na PC

Valorant debiutuje na rynku. Sieciowy shooter od Riot Games dostępny na PC

Valorant, czyli mocno wyczekiwana strzelanka taktyczna 5 na 5 od Riot Games, jest już dostępna na całym świecie. Gracze z większości regionów świata mogą założyć konto i bezpłatnie pobrać grę na komputery PC. Valorant to shooter sieciowy z przyjemnie odwzorowanym strzelaniem, różnorodnym arsenałem, agentami o unikatowych umiejętnościach i mapami stworzonymi z myślą o rywalizacji, przez co wydaje się, że jego głównym rywalem będzie Overwatch od Blizzarda. Strzelanka stawia naprzeciw siebie dwie drużyny złożone z pięciu graczy, które próbują wygrać starcie między atakującymi a obrońcami, gdzie do zwycięstwa potrzeba 13 z 24 rund. Producent chwali sie, że jego nowa gra jest zoptymalizowana w taki sposób, by mogli ze sobą rywalizować gracze posiadający PC zarówno w mocnych, jak i słabszych konfiguracjach. Co więcej, wykorzystanie najwyższej jakości serwerów i globalnej infrastruktury oraz odpowiednia technologia do walki z oszustami świadczą o tym, że Riot Games chce zachować najważniejsze zasady taktycznych strzelanek i zadbać o uczciwą rozgrywkę.

Gracze z większości regionów świata mogą założyć konto i bezpłatnie pobrać grę Valorant na komputery PC.

Po rozpoczęciu fazy zamkniętych testów beta w kwietniu 2020 r. Valorant szybko zyskał trafił na celownik graczy zainteresowanych pierwszoosobowymi strzelankami. Bardzo szybko zrobiło się głośno o tym tytule i już pierwszego dnia bety zanotowano rekordową oglądalność — łącznie 34 milionów godzin oglądania jednego dnia i ponad 1,7 miliona widzów jednocześnie. Tylko finał Mistrzostw Świata 2019 w League of Legends zgromadził większą widownię. Przez dwa miesiące testów Valorant codziennie do gry logowało się średnio 3 miliony graczy. Fani okazali też swój entuzjazm, oglądając streamy z zamkniętej fazy beta Valorant przez ponad 470 milionów godzin w serwisie Twitch, najpopularniejszej na świecie platformie i zarazem społeczności sympatyków gier wieloosobowych oraz AfreecaTV, koreańskim serwisie z transmisjami strumieniowymi.

Valorant będzie działać na serwerach z tickrate’em na poziomie 128, za darmo i dla wszystkich. Ponadto, serwery gry dokonują upsamplingu wszystkich ruchów do 128 FPS-ów. To oznacza, że nawet lagujący gracze z gorszym połączeniem internetowym zostaną automatycznie przeskalowani, aby pojawić się na ekranach innych z płynnością 128 klatek na sekundę. Ponadto Riotowi zależy, aby utrzymać ping poniżej 35 milisekund w przypadku co najmniej 70% graczy na całym świecie, co będzie możliwe dzięki współpracy z dostawcami usług internetowych, której efektem jest „Riot Direct”. Dzięki temu rozwiązaniu Valorant wykorzystuje infrastrukturę sieciową z „punktami dostępowymi” we wszystkich największych miastach świata. Może ona naprawiać zerwane połączenia, równoważyć obciążenie tych najczęściej używanych i dodawać nowe obwody, które będą mogły obsłużyć jeszcze więcej graczy w przyszłości (a więc w razie potrzeby wartość 70% jeszcze wzrośnie).

Riot stworzył własną platformę do walki z oszustami, która od samego początku stanowiła integralną część gry. Vanguard to narzędzie do wykrywania oszustw, a jednocześnie pozwalające nieustannie rozwijać kolejne metody wykrywania i natychmiastowego banowania cheaterów. Każda rozgrywka, w której znajdzie się oszust, zostanie natychmiast zakończona, a żaden z pozostałych graczy nie poniesie konsekwencji. Szczegółowe informacje o VALORANT znajdziecie na www.PlayVALORANT.com/pl-pl

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valorant debiutuje na rynku. Sieciowy shooter od Riot Games dostępny na PC

 0