Valorant oficjalnie trafi na PS5 i Xbox Series X/S. Riot Games ogłasza beta testy

Valorant oficjalnie trafi na PS5 i Xbox Series X/S. Riot Games ogłasza beta testy

Valorant oficjalnie trafi na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Wersja beta popularnej sieciowej strzelanki Riot Games ruszy już za kilka dni. Będzie dostępna tylko dla wybranych graczy.

Valorant to połączenie Counter-Strike z Overwatchem, który na PC dostępny jest od 4 lat. O przeniesieniu shootera na konsole Microsoftu i Sony spekulowano od dawna, a oficjalna zapowiedź nastąpiła w trakcie Summer Game Fest. Gracze mogą już teraz zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej, aby mieć szansę zakwalifikowania się do udziału w zamkniętych beta testach Valoranta na PS5 i Xbox Series X/S, które ruszą 14 czerwca.

14 czerwca ruszą zamknięte beta testy Valoranta na konsolach.

Debiut produkcji nastąpi w 2024 roku. Producentka wykonawcza Valorant, Anna Donlon, powiedziała, że ​​Riot bada możliwość wprowadzenia Valoranta na konsole. W rozmowie z portalem GameSpot przyznała jednak, iż potencjalne wydanie gry na konsole musiałoby charakteryzować się tym samym „wysokim poziomem uczciwości konkurencyjnej”, co wersja komputerowa.

Choć Riot miał pewne obawy, że gracze mogą zyskać nieuczciwą przewagę w zależności od wybranej platformy, Donlan stwierdziła, iż ​​projektanci z jej zespołu byli „bardzo podekscytowani”, mogąc udowodnić, że Valorant działa na konsolach bez żadnych kompromisów. Właśnie strzelanie na padach w produkcje pokroju Counter-Strike stanowi nie lada wyzwanie, nie jest to przecież gra stworzona pod ten kontroler a pod myszkę i klawiaturę.

Jak na razie to jedynie wersja prototypowa i zamknięte testy, które pokażą, czy warto wydać taką strzelankę również na konsolach. Warto przypomnieć, że Counter-Strike: Global Offensive był dostępny na Xboxie 360 oraz PS3. Wydań na kolejne konsole jednak się nie doczekał.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valorant oficjalnie trafi na PS5 i Xbox Series X/S. Riot Games ogłasza beta testy

 0