Valve Index oficjalnie zaprezentowany. Znamy cenę gogli VR

Valve Index oficjalnie zaprezentowany. Znamy cenę gogli VR

Valve oficjalnie zaprezentowało autorskie gogle wirtualnej rzeczywistości. Valve Index posiadają rozdzielczość 2880x1600 pikseli (po 1440x1600 pikseli na oko), częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz z dostępnymi trybami 90 Hz i 80 Hz, a także próbnym 144 Hz. W przypadku tego urządzenia kąt widzenia wynosi 130 stopni, aczkolwiek możliwa jest jego regulacja. Valve Index wyposażono w dwa wyświetlacze LCD, które w ocenie producenta gwarantują o 50% więcej subpikseli niż ekrany OLED. Przy okazji twórcy Steam nie zapomnieli o zapewnieniu swoim goglom VR wsparcia dla wejść DisplayPort 1.2 i USB 3.0. W pakiecie znajdziemy również dedykowany bezprzewodowy kontroler posiadający 6 przycisków i wykorzystujący 87 sensorów do śledzenia pozycji dłoni użytkownika. 

Autorskie gogle VR Valve Index trafią do sprzedaży 28 czerwca. Cena pełnego zestawu wynosi 4669 złotych.

Valve Index oficjalnie zaprezentowany. Znamy cenę gogli VR

Valve Index oficjalnie zaprezentowany. Znamy cenę gogli VR

Należy podkreślić, że pod wieloma względami sprzęt dostosujemy wedle własnego uznania. Przede wszystkim chodzi o opcję ustawienia IPD, czyli odległości między źrenicami oraz odległości soczewki od naszego oka. Dwuelementowe wbudowane soczewki maksymalizują także zasięg widzenia bez utraty przejrzystości na całej powierzchni. Jeśli chodzi o kwestie audio to Valve umieściło przyuszne głośniki panelowe, które generują możliwie najlepszą jakość dźwięku. Co ciekawe Valve Index ma świetnie dopasować się do dosłownie każdej głowy na świecie, a to za sprawą wykorzystanych materiałów z tworzywa antydrobnoustrojowego.

Valve Index oficjalnie zaprezentowany. Znamy cenę gogli VR

Istotną kwestią pozostaje także konfiguracja niezbędna do bezproblemowego działania urządzenia. Tutaj firma zaleca minimum dwurdzeniowy procesor z obsługą Hyper-Threading, 8 GB pamięci RAM, a także GPU NVIDIA GeForce GTX 970/AMD RX480. Z kolei zalecane to czterordzeniowy CPU i karta graficzna GeForce GTX 1070. Co ciekawe headset nie okazuje się szczególnie drogą zabawką patrząc na wartość niektórych konkurencyjnych urządzeń, chociaż tanio też nie jest. Do sklepów powędruje kompletny pakiet zawierający dwa kontrolery, gogle i dwie stacje bazowe za kwotę 4669 złotych. Jeśli zdecydujemy się na same gogle wówczas zapłacimy 2339 zł, aczkolwiek ten wybór z racji braku, chociażby padów nie jest rozsądny. Wszelkie informacje znajdziemy bezpośrednio w sklepie Steam. Termin premiery gogli ustalono na dzień 28 czerwca.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve Index oficjalnie zaprezentowany. Znamy cenę gogli VR

 0