Valve może szykować nowe gogle VR. Oto szczegóły

Valve może szykować nowe gogle VR. Oto szczegóły

Wygląda na to, że Valve szykuje nowy sprzęt. Według krążących pogłosek chodzi o urządzenie (gogle?) VR. Domysły rozpoczęły się po odkryciu, że nowe urządzenie Valve otrzymało certyfikat radiowy w Korei południowej.

Sprzęt od Valve z certyfikatem radiowym. Czyżby gogle VR?

Czyżby po sukcesie Steam Decka, Valve postanowiło spróbować swoich sił także na rynku urządzeń VR? Na to wskazują nowe doniesienia, według których sprzęt od Valve otrzymał właśnie certyfikat w Korei Południowej. Za to odkrycie odpowiada Brad Lynch, który ujawnił certyfikat Agencji Badań Radiowych dla urządzenia Valve. Firma stojąca za platformą Steam ubiegała się o zaświadczenie dla sprzętu o numerze 1030. Niestety na tę chwilę nawet sam autor, Brad Lynch, nie wie co kryje się za tym oznaczeniem. Poinformował jednak, że Valve Index (poprzednie gogle VR) to 1007, a dla Steam Decka przypisano numer 1010.

Jeśli wierzyć plotkom, produkt będzie nosił nazwę Valve Deckard. Ponadto urządzenie ma być w stanie pracować samodzielnie i bezprzewodowo, co ma ogromny wpływ na komfort użytkowania.

Nie jest potwierdzone, że nowo odkryte urządzenie Valve to gogle VR. Wskazują na to jednak pewne szczegóły. Otóż informacje umieszczone na certyfikacie Valve pokrywają się z tymi dotyczącymi Meta Quest 3 oraz HTC VIVE XR Elite. Poza tym, z tego co obecnie wiadomo, na drugą generację Steam Decka będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, więc faktycznie może chodzić o sprzęt z zupełnie innej kategorii niż handheld.

Rynek gogli VR może czekać przełom

Jeśli wierzyć plotkom, produkt będzie nosił nazwę Valve Deckard. Ponadto urządzenie ma być w stanie pracować samodzielnie i bezprzewodowo, co ma ogromny wpływ na komfort użytkowania. Jeśli Valve na poważnie myśli o konkurowaniu na rynku headsetów VR, to z pewnością wie, że łatwo nie będzie. To wciąż dość niszowy rynek, a przecież istnieje jeszcze konkurencja. Ta może jednak paradoksalnie pomóc.

Wraz z pojawieniem się w sprzedaży gogli Apple Vision Pro, rynek tych urządzeń może przeżyć prawdziwą rewolucję. Rozpoznawalność i renoma Apple zapewne przysłużą się do znaczącego wzrostu zainteresowania sprzętem VR wśród konsumentów. Na tę chwilę ciężko powiedzieć, kiedy należy spodziewać się zapowiedzi nowego urządzenia od Valve. Certyfikat radiowy został już przyznany, ale nie oznacza to, że sprzęt jest w pełni gotowy do bycia przedstawionym światu. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve może szykować nowe gogle VR. Oto szczegóły

 0