Valve odnosi kolejny sukces. Steam posiada już miliard użytkowników

Valve odnosi kolejny sukces. Steam posiada już miliard użytkowników

Steam dotarł do kolejnego ważnego momentu w historii swojej działalności. Otóż zgodnie z danymi Steam ID Finder na platformie zarejestrował się miliardowy użytkownik. Nazwa szczęśliwego konta brzmi „amusedsilentdragonfly". Chociaż to zadziwiające, że produkt Valve może pochwalić się tak imponującymi statystykami, to z drugiej strony nie należy zapominać, iż niemała część tych kont to tzw. boty, spam, czy profile należące do wcześniej zablokowanych osób, które teraz postanowiły powrócić pod innym pseudonimem. Ciężko więc tak naprawdę jednoznacznie ocenić ile z tych kont jest autentycznych i faktycznie użytkowanych. W tym przypadku bardziej realną statystyką będzie ilość aktywnych miesięcznie profili na Steam. Jednak tutaj też nie brakuje duplikatów stworzonych głównie przez zbanowanych graczy w CS:GO.

Steam posiada miliardową bazę zarejestrowanych użytkowników. Pytanie ilu z nich pozostaje nadal aktywnych?

Valve odnosi kolejny sukces. Steam posiada już miliard użytkowników

Pół roku temu Valve podało, że Steam posiada bazę 90 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, co stanowi wzrost względem 67 mln w analogicznym okresie jeszcze wcześniejszego roku. To niesamowity wzrost nawet pomimo oszustw, który jest napędzany m.in. dzięki ogromnemu zainteresowaniu sklepem w Chinach. Azjatycka liczba graczy jest bowiem porównywana z amerykańską oraz europejską. Zgodnie z dokładniejszymi danymi z października 2018 roku, codziennie z platformy korzysta 47 milionów ludzi na całym świecie, co jest następnym rekordem dla Valve. Tutaj Chiny także okazują się motorem napędowym całego sukcesu. Ponadto według TechRaptor podczas konferencji Game Developers Conference amerykański gigant miał potwierdzić, że 87 procent azjatyckich użytkowników korzystało z niestandardowych metod płatności.

Ma to mieć poważne konsekwencje dla trwającego konfliktu Steam z Epic Games Store, które nie może pochwalić się wieloma alternatywnymi metodami płatności i m.in. przez to może mieć utrudnioną działalność nie tylko w Chinach, ale wielu regionach na świecie. Tak czy inaczej, przytoczone wyniki potwierdzają dominację Steam. Przypomnijmy, iż jakiś czas temu CEO Epic podawał jeden z kluczy niezbędnych do pokonania sklepu. W jego opinii konkurent powinien posiadać odpowiednią bazę tytułów na wyłączność, a nie konkretne, interesujące funkcje launchera. Cóż bez wątpienia autorzy Fortnite w pełni realizują założoną koncepcję, ponieważ do tej pory czasowo zgarnęli Valve sporo produkcji jak choćby Metro: Exodus czy The Division 2. Wkrótce do tego grona dołączy też Borderlands 3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve odnosi kolejny sukces. Steam posiada już miliard użytkowników

 0