Valve odświeża wygląd Steam. Wersja beta startuje we wrześniu

Valve odświeża wygląd Steam. Wersja beta startuje we wrześniu

Kilka miesięcy temu Valve potwierdziło, że Steam doczeka się odświeżenia wyglądu. Teraz zgodnie z dostępnymi informacjami platforma niebawem udostępni testową wersję swojej aplikacji zawierającą wspomniane zmiany. Jak widzimy, chociaż launcher nie przejdzie ogromnej rewolucji, to odmieniony wygląd biblioteki wychodzi zdecydowanie na plus. Całość ma oczywiście pomóc użytkownikom w jeszcze lepszym korzystaniu ze Steam — przykładowo na stronie startowej dostaniemy opcję szybkiego uruchamiania ulubionych gier. Oprócz tego przyjrzymy się aktywności naszych znajomych. Co ważne program pozwoli również na dowolne grupowanie tytułów na liście za pomocą opcji „chwyć i upuść". Natomiast wchodząc w szczegóły danej produkcji naszym oczom ukaże się m.in. najnowsze osiągnięcia czy rzuty ekranu.

17 września Valve udostępni testową wersję Steam z odświeżonym wyglądem.

Valve odświeża wygląd Steam. Wersja beta startuje we wrześniu

Jeżeli chcemy wziąć udział w becie to w ustawieniach Steam należy wyrazić na to zgodę zaznaczając stosowną opcję. Wstępna wersja aplikacji zostanie udostępniona do pobrania 17 września. Bez wątpienia ogromna ilość dostępnych obecnie launcherów przyprawia wiele osób o zawrót głowy - Steam, Origin, Epic Games Store, Uplay czy GOG to często obowiązkowe programy zainstalowane na naszych komputerach. I chociaż przeniesiemy gry do platformy Valve to cały proces wydaje się czasochłonny. Jednak istnieje pewne narzędzie przyspieszające eksport wszystkich tytułów do zaledwie jednego kliknięcia. SteamGridDB Manager jest kompatybilny z większością dostępnych do ściągnięcia launcherów i jak podkreśla twórca będzie starał się go aktualizować.

Warto jeszcze wspomnieć o nowej metodzie oszustów, którzy wykorzystując dostępny na Steam system recenzji reklamują darmowe skiny do Counter-Strike: Global Offensive. Fałszywe opinie są zamieszczane przez boty i zawierają podejrzane odnośniki do zewnętrznych stron więc potencjalne zagrożenie jest dość spore. Mimo iż Valve regularnie usuwa tego rodzaju treści, to za sprawą polecania danej recenzji staje się ona bardziej popularna i lepiej widoczna.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve odświeża wygląd Steam. Wersja beta startuje we wrześniu

 0