Valve odświeżyło bibliotekę gier na Steam. Co się zmieniło?

Valve odświeżyło bibliotekę gier na Steam. Co się zmieniło?

Pod względem wizualnym Steam dla wielu użytkowników pozostaje nieco przestarzałą platformą. Sprawę z tego zdawało sobie Valve, które już jakiś czas temu przeprowadziło testy odświeżonej biblioteki launchera udostępnionej teraz w ramach aktualizacji dla wszystkich zainteresowanych. Chociaż poprawki rewolucji nie przynoszą to nie ulega wątpliwości, że całość wygląda lepiej niż w przeszłości. Zmianie nie uległa lewa strona aplikacji, w której znajduje się lista posiadanych przez nas gier. Natomiast na środku umieszczono wszystkie produkcje wraz z okładkami, a na samej górze dodano najważniejsze nowości na Steam. Niżej możemy posegregować półkę zgodnie z kategoriami i tutaj opcji jest kilka np. ostatnio uruchamiane gry. Warto podkreślić, że nowa strona główna biblioteki daje szybszy dostęp nie tylko do gier, ale także aktywności znajomych czy kolekcji.

Valve udostępniło nowy wygląd biblioteki Steam, która teraz powinna być bardziej przejrzysta.

Valve odświeżyło bibliotekę gier na Steam. Co się zmieniło?

Odświeżeniu uległy ponadto karty produktów. Obecnie pokazują one informacje o aktywności, która jest o tyle istotna, bowiem mówi nam o aktualizacjach udostępnianych przez twórców. Oprócz tego znajdziemy tam listę aktywności społeczności związanej z wybraną produkcją, osiągnięcia oraz karty kolekcjonerskie. Nie są to jednak jedyne nowinki. Valve rozszerzyło możliwości funkcji Remote Play Together dla każdego chętnego, która pozwala na granie z lokalnym multiplayerem w internecie. Co ważne jedynie osoba hostująca wybraną produkcję musi posiadać ją w swoim katalogu. Pozostali uczestnicy potrzebują kontrolera i mikrofonu.

Wprowadzone zmiany są dość ciekawe a popularnej platformie Valve z pewnością przydało się takie przewietrzenie, choć najpewniej dla niektórych użytkowników do ideału jest wciąż daleko. Natomiast opcja Remote Play Together docenią ludzie chcący pograć wspólnie z kolegą a nie mogący sobie pozwolić na kupno danej gry. Ciekawie na zmiany może zareagować konkurencyjny Epic Games Store, który dla pewnego grona użytkowników pozbawiony jest interesujących funkcji obecnych na Steam. Głosy krytyczne najwyraźniej dotarły do Epic bowiem firma planuje zaimplementować recenzje z portalu OpenCritic.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve odświeżyło bibliotekę gier na Steam. Co się zmieniło?

 0