Valve pracuje nad nową grą fabularną?

Valve pracuje nad nową grą fabularną?

Wczorajszym gościem for Reddit był Gabe Newell, który odpowiadał na pytania fanów w ramach Ask Me Anything (AMA). W trakcie wywiadu padło kilka interesujących informacji na temat tego, czym zajmuje się jego firma, Valve.

Przede wszystkim szef amerykańskiej korporacji potwierdził, że pracuje ona nad pewną grą przeznaczoną dla pojedynczego gracza, choć poza lakonicznym potwierdzeniem nie podał zbyt wielu konkretnych informacji. Żartował jedynie, że "nie można wypowiadać cyfry 3". Ponadto wyjawił także, że jego studio nadal korzysta z silnika Source 2 jako fundamentu do tworzenia nie jednego, lecz kilku "niezapowiedzianych projektów". Newell ma nadzieję, że poza jego własną firmą, jak najwięcej innych developerów będzie korzystało z tego engine'u.

Zapytany z kolei o przyszłość serii Left 4 Dead, popularny "Gaben" odpowiedział, że Valve wybiera na jakim produkcie chce się skupić biorąc pod uwagę kilka czynników - odpowiednia technologia na której wybrana grupa developerów będzie pracować oraz pomysł na grę, który będzie idealnie uzupełniał się z technologią. Dla Newella Team Fortress 2 było wynikiem skonkretyzowania developmentu na monetyzacji, aspekcie free-to-play i zawartości tworzonej przez użytkowników. Left 4 Dead z kolei, zdaniem prezesa firmy z Seattle, jest dobrym punktem wyjściowym do tworzenia (enigmatycznie przez niego nazwanej) "współdzielonej narracji". Niestety, nie padła żadna definitywna odpowiedź na to, czy otrzymamy sequel co-opowej strzelaniny z zombie.

W kwestii VR i innych nowych technologii, Newell potwierdził, że firma pracuje nad wieloma grami opartymi o Wirtualną Rzeczywistość, a także tworzy nowy kontroler, nazwany roboczo "Knuckles". Poza tym szef Valve przyznał, że część jego pracowników jest zafascynowana uczeniem maszynowym i chciałby w przyszłości eksplorować sposoby na połączenie ludzkiego mózgu z interfejsem komputera.

Pomimo tego, że Newell uchylił nieco rąbka tajemnicy na temat tego, czym się zajmuje obecnie Valve, nadal są to niezwykle lapidarne zbitki informacji, a więc nie należy się spodziewać żadnych konkretnych zapowiedzi w najbliższym czasie.

Valve pracuje nad nową grą dla pojedynczego gracza? Gabe Newell na Reddit AMA

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve pracuje nad nową grą fabularną?

 0