Valve sprzedaje odnowione konsole Steam Deck. Mogą być wydajniejsze od nówek

Valve sprzedaje odnowione konsole Steam Deck. Mogą być wydajniejsze od nówek

Valve od półtora roku sprzedaje swoją konsolę Steam Deck. W tym czasie, poza kilkoma ograniczonymi przecenami, ceny tego przenośnego mini komputera pozostawały praktycznie niezmienne. Teraz otrzymujemy jednak nowy sposób na zakup tańszego Steam Decka, ale wiąże się to z pewnymi kompromisami. 

Tańszy Steam Deck

Firma Valve rozpoczęła sprzedaż certyfikowanych odnowionych (refurbished) urządzeń Steam Deck na swojej stronie Steam. Wszystkie mają niższe ceny niż „nowe” wersje tych samych modeli, z oszczędnościami sięgającymi nawet 620 zł, w zależności od wersji, którą wybierzemy. Producent twierdzi, że te używane jednostki zostały poddane wielu testom i mogą dorównać, a nawet przewyższyć wydajność nowych modeli.

Valve rozpoczęło sprzedaż certyfikowanych odnowionych (refurbished) urządzeń Steam Deck na swojej stronie Steam.

Na stronie Valve czytamy: „Każdy Steam Deck po certyfikowanym odnowieniu został dokładnie przetestowany zgodnie z tymi samymi wysokimi standardami stosowanymi dla urządzeń dostępnych w sprzedaży detalicznej. Na każdym urządzeniu jest wykonywane pełne przywrócenie ustawień fabrycznych, aktualizacja oprogramowania oraz obszerne badanie składające się z ponad 100 testów. Wśród nich znajdują się testy wszystkich elementów wejścia, systemu audio, ekranu i komponentów wewnętrznych. Oceniany jest również stan baterii, aby zapewnić jej odpowiednią funkcjonalność i żywotność.

Tańszy Steam Deck

Używki wydajniejsze od nowych konsol?

Ponadto producent zapewnia, że wszystkie „odnowione urządzenia spełniają, a nawet przewyższają standardy wydajności stosowane dla nowych urządzeń dostępnych w sprzedaży detalicznej. Mimo że mogą mieć drobne niedoskonałości pod względem wizualnym, to zapewniają niezawodny i wysokiej jakości komfort rozgrywki za niższą cenę.

Valve dodaje, że odnowione jednostki mają taką samą gwarancję, jak nowe jednostki Steam Deck. Twierdzi, że jedyną prawdziwą różnicą między nową jednostką a odnowioną jest to, że używany Steam Deck może „mieć drobne skazy kosmetyczne”. Używane modele posiadają również odnowione zasilacze, które zostały „w pełni przetestowane”. Każdy model jest również wyposażony w futerał i skróconą instrukcję obsługi.

Ceny

Odnowiony Steam Deck o pojemności 64 GB kosztuje 1519 zł (nowy 1899 zł), za 256 GB zapłacimy 1999 zł (nowy 2499 zł), a 512 GB kosztuje 2479 zł (nowy 3099 zł). 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve sprzedaje odnowione konsole Steam Deck. Mogą być wydajniejsze od nówek

 0