Valve szykuje odpowiedź na Google Stadia? Przecieki z kodu Steam

Valve szykuje odpowiedź na Google Stadia? Przecieki z kodu Steam

Czyżby Valve przestraszyło się konkurencji ze strony streamingowej platformy Google Stadia i szykuje własną odpowiedź w postaci podobnego serwisu? Tak zdaje się sugerować najnowszy przeciek, bazujący na ujawnionym kodzie, który wygrzebano ze strony firmy. Steam Database, które aktywnie śledzi wszelkie zmiany zachodzące na Steam i w grach Valve, dostrzegło bowiem nowy kod na stronie internetowej firmy, przeznaczonej dla jej partnerów. Tam proszeni są oni na zgodę na „Steam Cloud Gaming Addendum”. Jeśli chcecie samodzielnie to zweryfikować, to możecie zobaczyć ten kod na Steam Database’s GitHub lub na tej stornie Valve (wystarczy wyszukać „Steam Cloud Gaming Addendum”). Poniżej jednak zamieszczamy stosowny screenshot.

Czyżby Valve przestraszyło się konkurencji ze strony streamingowej platformy Google Stadia i szykuje własną odpowiedź w postaci podobnego serwisu?

Znając jedynie nazwę trudno jednoznacznie wyrokować, czym może być ten serwis, niemniej zwrot Cloud Gaming pozwala na pewne spekulacje. Sugeruje on bowiem bezpośrednio granie w chmurze, czyli podobną usługę jak startujące wkrótce Google Stadia oraz xCloud od Microsoftu. Co więcej, przeciek zdaje się także wskazywać, że serwis ten wymagać będzie od Valve podpisania nowych umów dystrybucyjnych z deweloperami. Trzeba przyznać, że takowa platforma w ramach Steam ma sporo sensu, tym bardziej, że firma od dłuższego czasu kombinuje ze streamingiem w ramach Steam Remote Play, Steam Link czy Steam Link Anywhere, tyle tylko, że te funkcje wymagają wykorzystania naszego gamingowego PC jako serwera.

Spodziewać można się więc, że tym razem Valve pójdzie o krok dalej i zaoferuje typowe granie w chmurze, które umożliwi streamowanie gier niezależnie od tego, gdzie jesteśmy (o ile mamy odpowiedni dostęp do internetu), bez konieczności posiłkowania się naszym komputerem, ale z wykorzystaniem serwerów przedsiębiorstwa. Niemniej jednak, na chwilę obecną lepiej za bardzo się nie ekscytować, ponieważ może okazać się, że Steam Cloud Gaming będzie tylko rebrandingiem dotychczasowej oferty Steam w tym zakresie, aczkolwiek nie wydaje się, by wtedy potrzebne były nowe umowy z partnerami. Jak na razie Valve nabrało wody w usta w tej sprawie i nie udziela żadnego komentarza odnośnie tego tematu.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve szykuje odpowiedź na Google Stadia? Przecieki z kodu Steam

 0