Valve usuwa ze Steama kontrowersyjną strzelankę

Valve usuwa ze Steama kontrowersyjną strzelankę

Popularna firma kolejny raz dała do zrozumienia, że nie ma na jej platformie miejsca na nieodpowiednie produkcje, a najświeższym przykładem jest kontrowersyjny Active Shooter.

Steam postanowił skasować ze swego sklepu strzelankę Active Shooter. Grę rzekomo nastawiono na totalną na akcję, w której główną rolę odgrywało SWAT, aczkolwiek w ostatnim czasie studio dodało nowe scenariusze pozwalające fanom wcielić się w rolę zarówno policjantów, jak i terrorystów. Co ciekawe wszystko wskazuje na to, że deweloperem i jednoczesnym wydawcą produktu była tylko jedna osoba znana jako Ata Berdiyev. Według Valve, wcześniej działał on pod nazwami Elusive Team oraz [bc] Interactive. Dokładnie na tych kontach opublikował Fidget Spinner Simulator 2 i Piccled Ricc. Polygon potwierdził także, iż druga gra została usunięta z popularnej platformy z powodu naruszenia praw autorskich (rzeczone konta spotkał identyczny los).

Valve z powodu licznych nacisków postanowiło skasować ze Steama kontrowersyjną strzelankę Active Shooter

Active Shooter ukazał się ledwo parę tygodni temu, ale tak jak wspominaliśmy dodano nowe opcje pozwalające m.in. podejrzeć liczbę zabitych cywilów oraz policjantów. Według The Guardian wkrótce po pojawieniu się patcha pewna grupa osób wystosowała prośbę do Valve o skasowanie tytułu ze Steama. Tutaj warto zaznaczyć, że ruchem kierowali Ryan Petty i Fred Guttenberg, których dzieci zostały zabite w strzelaninie w Parkland. Mimo wszystko usuniecie gry może wywołać obawy o wolność słowa, jednakże jeżeli jest ona niezgodna z wszelkimi zasadami Steama, a także pozostałymi normami, to raczej normalne, że się ją kasuje. Poza tym ów autor został już wcześniej zbanowany przez Valve za inną produkcję i udało mu się powrócić wyłącznie pod innym wcieleniem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve usuwa ze Steama kontrowersyjną strzelankę

 0