Valve walczy z toksycznymi graczami CS:GO wyciszając im komunikację głosową

Valve walczy z toksycznymi graczami CS:GO wyciszając im komunikację głosową

Komunikacja między graczami w grach wieloosobowych jest jednym z kluczy do odniesienia sukcesu. Niestety niektórzy użytkownicy zamiast do informowania kolegów z drużyny np. o pozycji oponentów wykorzystują system głosowy dostępny w takich produkcjach jak Counter-Strike: Global Offensive do obrażania innych czy przeszkadzania w tym zwykłego trollowania. Najwidoczniej Valve uznało, że czas na zmiany, ponieważ deweloperzy pracują nad nowym systemem walczącym z tego rodzaju nadużyciami. W praktyce rozwiązanie będzie automatycznie wyciszało toksycznego gracza innym uczestnikom rozgrywki, jeśli wpłynie na niego duża liczba zgłoszeń. Oczywiście w pierwszej kolejności Valve wyśle do zainteresowanego ostrzeżenie i w sytuacji braku poprawy przy każdej nowo rozpoczętej sesji opcja głosowa zostanie odebrana. Blokada nie będzie jednak na stałe i zejdzie po otrzymaniu przez danego użytkownika wymaganej ilości punktów doświadczenia.

Valve postanowiło walczyć z toksycznymi graczami w CS:GO przez co będą oni automatycznie wyciszani u pozostałych uczestników rozgrywki.

Valve walczy z toksycznymi graczami CS:GO wyciszając im komunikację głosową

Cóż pomysł autorów Counter-Strike: Global Offensive wydaje się bardzo dobry zważywszy, że we wspomnianym tytule przewija się wielu toksycznych graczy uprzykrzających życie pozostałym uczestnikom rozgrywki. Z drugiej jednak strony opcja odblokowania komunikacji po nabiciu odpowiedniego poziomu doświadczenia wydaje się raczej średnim pomysłem, gdyż postępowanie niektórych osób raczej nie ulegnie zmianie pod wpływem kary. CS:GO, mimo iż dostępny jest od wielu lat nadal przyciąga tłumy fanów czego idealnym dowodem jest historyczny rekord łącznej liczby graczy w strzelance Valve, który padł wczoraj. W jednoczesnym momencie na serwerach przebywało 901 tysięcy ludzi. Wcześniejszy rekord wynoszący 854 tysięcy osób odnotowano cztery lata temu w dobie zdawało się wówczas największego zainteresowania grą. Tym samym strzelanka raczej potwierdza, że na emeryturę się jeszcze nie wybiera.

O usprawnianiu CS'a nie zapominają sami autorzy. W ramach najnowszej aktualizacji wprowadzono nowe usprawnienia oraz urozmaiceń dla kilku aren. Poprawiono na przykład optymalizację, odrobinę poprawiono oprawę graficzną czy naprawiono szereg rozmaitych błędów. Ponadto przerobiono wieżę radiową w efekcie teraz wejdziemy wyłącznie na dwa pierwsze poziomy. Poprawiono też kolizję na całej mapie, dodano więcej osłon w postaci obiektów, by uczynić mapę mniej otwartą, pojawiło się więcej skrzyń z łupami, a także zaktualizowano radar mapy. Warto przypomnieć, że w minionym roku CS obchodził 20. lecie istnienia marki zaś z tej okazji deweloperzy udostępnili posiadaczom CS:GO klasycznego Dusta 2. Pytanie, czy kiedyś doczekamy się następnej części serii strzelanek? W obliczu wciąż wysoce utrzymującego się zainteresowania dotychczasowym epizodem raczej nie należy oczekiwać jej zbyt prędko.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve walczy z toksycznymi graczami CS:GO wyciszając im komunikację głosową

 0