Valve wprowadza większą cenzurę na Steam

Valve wprowadza większą cenzurę na Steam

Popularna platforma postanowiła postawić wybranym twórcom ultimatum, żądając ocenzurowania przez nich swoich gier zawierających elementy erotyczne. 

Valve znane jest dość restrykcyjnych wymagań względem udostępnianych na Steamie gier i nie chodzi tutaj wyłącznie o jakość samych produktów, ale także kwestię pojawiających się w nich nagości. W zeszłym roku usunęli z oferty pewną grę, która w ich mniemaniu zawierała zbyt mocne elementy o treści seksualnej. Po naniesieniu odpowiednich poprawek przez autorów tytuł powrócił do cyfrowej sprzedaży zaś o całej sytuacji oraz samym projekcie dość szybko zapomniano (spekulowano, iż celowo wprowadzono pewne zakazane elementy, by zrobić darmową reklamę). Obecnie nie słyszeliśmy o podobnych przypadkach, aczkolwiek jak donoszą deweloperzy ekipa Gabe'a Newella postanowiła wytoczyć kolejne działa przeciwko nim.

Wybrani twórcy mają dwa tygodnie na ocenzurowanie swoich gier udostępnionych na Steamie

Wczoraj włodarze Steam rozesłali do firm mejle, w których poinformowali o konieczności likwidacji pornograficznych treści ze swych gier. Oczywiście część z nich zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, są jednak grupy deweloperów udających, że mają czyste sumienie. Bez względu na wymówki wszyscy otrzymali dwutygodniowy termin na naniesienie wymaganych poprawek w przeciwnym wypadku ich tytuły zostaną definitywnie usunięte z oferty Steam. Problem dotyczy przede wszystkim firm projektujących gry z gatunku anime/mangi gdzie stosunkowo często przewijają się momenty zdecydowanie przesadzone. Na celowniku znalazło się m.in. HuniePop, choć pomysłodawcy tego tworu wciąż wahają się nad skasowaniem wymienionych elementów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve wprowadza większą cenzurę na Steam

 0