Valve wreszcie wprowadziło obsługę kontrolerów Sony na Steam

Valve wreszcie wprowadziło obsługę kontrolerów Sony na Steam

Valve wydało aktualizację Steam, która z pewnością ucieszy graczy korzystających z kontrolerów od Sony. Uaktualnienie polepszy wrażenia z użytkowania platformy, ponieważ dodaje obsługę padów DualSense oraz DualShock. Jedną z nowości jest możliwość filtrowania gier w zależności od tego czy wspierają wybrany kontroler Sony.

Ważna aktualizacja Steam dla użytkowników kontrolerów Sony

Steam doczekał się kolejnej aktualizacji, która powinna sprawić, że korzystanie z platformy będzie jeszcze przyjemniejsze. Valve ogłosiło, że do listy obsługiwanych kontrolerów dołączają teraz DualSense oraz DualShock od Sony. Jedną ze zmian jest dodanie nowych opcji do filtrowania w "centrum gier przyjaznych kontrolerom". Od teraz można w łatwy sposób odnaleźć gry wspierające pady DualSense i DualShock. Trzeba również dodać, że Steam samodzielnie potrafi wybrać filtr w zależności od tego, jakiego kontrolera używaliśmy ostatnio.

Valve ogłosiło, że do listy obsługiwanych kontrolerów dołączają teraz DualSense oraz DualShock od Sony

Wspracie dla kontrolerów Sony na Steam

Kolejną nowość można zauważyć na stronach wszystkich produktów w sklepie. Wyświetlane będą na nich szczegóły na temat obsługi trzech kontrolerów: Xbox, DualSense i DualShock. Ponadto gry, które w pełni wpierają API Steam Input są teraz oznaczane dodatkową kategorią. Samo API pozwala natomiast na obsługę ponad 200 urządzeń. Idąc dalej, zmiany wprowadzono także do biblioteki gier. Jeśli już wcześniej używaliśmy jakiegoś kontrolera, w bibliotece będą pojawiały się podpowiedzi, czy nasze urządzenie jest wspierane przez daną produkcję. Co więcej, jeżeli jakiś tytuł będzie wymagał kontrolera to pojawi się odpowiednia informacja.

Są też nowe opcje filtrowania w sklepie

Łatwiej będzie także odszukać gry wspierające dany kontroler w sklepie. Wyszukiwarka doczekała się bowiem nowej kategorii filtrowania, gdzie dostępne są opcje związane z kontrolerami. Są nimi: "Kontroler preferowany", "Pełna obsługa kontrolerów", "Obsługa kontrolerów Xbox", "Obsługa kontrolerów DualShock", "Obsługa kontrolerów DualSense" oraz "Obsługa API Steam Input". Do tego dochodzą jeszcze nowe filtry urządzeń w bibliotece Steam oraz umieszczenie przycisku konfiguracji kontrolera na pasku z przyciskiem "Graj". Co istotne, wszystkie wprowadzone nowości dostępne są również w trybie Big Picture.

Wprowadzenie obsługi padów od Sony wynika z ich większej popularności wśród graczy na Steam. Jak podaje Valve, w poprzednim roku odbyto poand 3 miliardy sesji, w których używany był kontroler. W 27% z nich udział brał pad z konsoli PlayStation. Wraz z nową aktualizacją, Steam dostosowuje się zatem do zmian preferencji użytkowników.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve wreszcie wprowadziło obsługę kontrolerów Sony na Steam

 0