Valve wyłącza handel w CS:GO i Dota 2 w Holandii

Valve wyłącza handel w CS:GO i Dota 2 w Holandii

W Holandii postanowiono, że loot boxy to hazard, który prowadzi do uzależnienia graczy w celu wyciągania coraz większych ilości pieniędzy i należy je ograniczyć.

Producenci gier do dnia wczorajszego mieli czas na dostosowanie mechaniki w swoich grach, by były one zgodne z licencją hazardową. Taki stan rzeczy spowodował, że Valve wyłączyło możliwość handlu przedmiotami w CS:GO i Dota 2, jako że obecna interpretacja przepisów określa loot boxy jako hazard, tylko w przypadku gdy wirtualne przedmioty w grze mogą być transferowane pomiędzy graczami. Inne kraje w najlepszym przypadku wciąż prowadzą debaty na ten temat, a Holandia postanowiła być jednym póki co krajem, który zacznie stanowczo działać i położy kres temu szaleństwu. Valve oczywiście utrzymuje, że takie traktowanie nie jest sprawiedliwe i zamierza wyjaśnić koncepcję swoich gier przed holenderską agencją zajmującą się hazardem, licząc na łagodniejsze potraktowanie.

Holendrzy bardzo poważnie wzięli się za walkę z uzależnieniem od lootboxów

Valve wyłącza handel w CS:GO i Dota 2 w Holandii

Co jednak ciekawe, nowe przepisy jeszcze bardziej będą kierować graczy w stronę skrzynek. Ponieważ nie można już będzie kupić pożądanego przedmiotu od innego gracza, trzeba będzie zwrócić się do loot boxów z nadzieją, że uda się wylosować upragnioną rzecz. Z drugiej jednak strony, powstrzymuje to od wydawania ogromnej ilości pieniędzy w nadziei, że uda się trafić na przedmiot, który będzie można sprzedać za duże pieniądze. Komisja Hazardowa planuje wprowadzenie oddzielnych, bardziej ścisłych regulacji dotyczących zwykłych gier i gier losowych, co ma uchronić młodych graczy przed uzależnieniem. Licencje hazardowe będą wydawane tylko firmom spoza UE jeśli będą posiadać swój oddział w Holandii oraz wprowadzą program ochrony przed uzależnieniem. Zostanie również założony fundusz na badania, leczenie i prewencję, a każdy wydawca gier będzie musiał płacić 0,25% od dochodów z gry. Firmy, które nie zastosują się do przepisów, mogą zostać obciążone karą w wysokości 830000 euro, albo 10% swoich globalnych dochodów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve wyłącza handel w CS:GO i Dota 2 w Holandii

 0