Valve zakazało otwierania skrzynek w CS:GO obywatelom Holandii i Belgii

Valve zakazało otwierania skrzynek w CS:GO obywatelom Holandii i Belgii

Jakież zdziwienie pojawiło się na twarzy ludzi mieszkających w Holandii i Belgii gdy odkryli oni brak możliwości otworzenia skrzynek w ich ulubionym Counter-Strike: Global Offensive. Jest to oczywiście konsekwencja regulacji prawnych zakazujących stosowania tego typu rozrywki w grach. 

Nie ulega wątpliwości, że loot boxy zdobyły ogromną niesławę dopiero po debiucie Battlefronta 2. Do tej pory ów temat zdążył zainteresować liczne instytucje, także rządowe. Część z nich zdecydowanie zaprzecza jakoby wirtualne skrzynki miały na obywateli szkodliwy wpływ zaś reszta traktuje całość jako zło wcielone. Takimi krajami są właśnie Holandia i Belgia. Pierwszy z nich uznał nawet tę formę rozrywki za czysty hazard, a tym samym zakazał twórcom ich umieszczania w grach. Regulacja obejmuje także popularną strzelankę Counter-Strike: Global Offensive, której autorzy wypuścili właśnie specjalną aktualizację blokująca posiadaczom tejże produkcji pochodzącym z Holandii oraz Belgii możliwość jotwierania płatnych pakietów. Stało się tak, ponieważ, jak wspominaliśmy w kwietniu Holenderski Urząd ds. Gier po przyjrzeniu się 10 produktom stwierdził, że mechanizmy w nich zawarte obejmujące loot boxy są sprzeczne z ustawą o zakładach w grach.

Od teraz posiadacze CS:GO z Holandii oraz Belgii nie mogą otwierać skrzynek obecnych w popularnej strzelance.

Valve zakazało otwierania skrzynek w CS:GO obywatelom Holandii i Belgii

Pierwsze konsekwencje nastąpiły w ubiegłym miesiącu, kiedy to Valve zablokowało tamtejszym obywatelom opcję handlowania przedmiotami poprzez Steam. Co istotne przytoczoną funkcję już przywrócono, ale nie jest to szczególnie radosna nowina w sytuacji, gdy nie funkcjonuje otwieranie skrzynek w CS:GO. Wydaje się, że deweloperzy postarają się stosować do nowych reguł albowiem kary jakie mogą otrzymać firmy za forsowanie zawartości premium mogą osiągnąć wartość nawet 830 tysięcy euro plus do tego ewentualnie 10% obrotów danej korporacji. Warto wspomnieć, że Electronic Arts, którego FIFA także znalazła się na liście władz postanowiło obejść nieco system ukazując od następnej odsłony procent szans na zdobycie konkretnej karty w paczce.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve zakazało otwierania skrzynek w CS:GO obywatelom Holandii i Belgii

 0