Valve zapowiada nową grę Half-Life. Prezentacja już w czwartek

Valve zapowiada nową grę Half-Life. Prezentacja już w czwartek

Valve to studio, które lubi testować cierpliwość graczy. Po blisko trzech latach od ogłoszenia, że tworzy 3 duże gry na VR, w końcu doczekaliśmy się zapowiedzi pierwszej z nich. Valve Software ogłosiło bowiem Half-Life: Alyx, czyli pierwszy tytuł z kultowej serii Half-Life od przeszło dekady. Nie jest to co prawda Half-Life 3, na które gracze czekają tak długo, że praktycznie stracili już nadzieję, ale być może tytuł ten umili im oczekiwanie na zwieńczenie oryginalnej trylogii, tym bardziej, że powrócą w nim dobrze znani bohaterowie. Jak na razie jednak twórcy nie chcą jeszcze zdradzać szczegółów poza opublikowanym tweetem (poniżej), który ujawnia, że gra doczeka się pełnoprawnej prezentacji już w najbliższy czwartek, 21 listopada. Tytuł niewątpliwie odnosi się jednak do Alyx Vance, która była najbliższym sprzymierzeńcem protagonisty Half-Life 2, Gordona Freemana.

Valve Software ogłosiło bowiem Half-Life: Alyx, czyli pierwszy tytuł z kultowej serii Half-Life od przeszło dekady.

Pomimo faktu, że seria Half-Life cieszyła się ogromną popularnością oraz uznaniem krytyków, Valve jak wiadomo nigdy nie ukończyło żadnej z obiecywanych trylogii. Po Half-Life i Half-Life 2 zamiast pełnoprawnej trójki otrzymaliśmy Half-Life: Episode 1 oraz Half-Life: Episode 2, a zapowiadany trzeci epizod też nigdy nie ujrzał światła dziennego. Fani, którzy chcieli się dowiedzieć, jak kończy się ta historia, mogli zaś przed dwoma laty zapoznać się z nieco zawoalowanym opisem fabuły Half-Life 2: Episode 3 opublikowanym przez scenarzystę gry Marca Laidlawa. Valve najwyraźniej jednak ma jakiś problem z trylogiami, ponieważ słynie z tego, że tworzy serie, które nie doczekują trzeciej części, wystarczy wspomnieć o Team Fortress 2, Portal 2, Left 4 Dead 2 czy Dota 2.

Half-Life: Alyx ma być pełnowymiarową flagową grą VR, ale mimo wszystko przez wielu fanów zapewne i tak zostanie uznane za rozczarowanie, ponieważ wirtualna rzeczywistość to wciąż niszowa forma rozrywki i ci oczekują tradycyjnej odsłony cyklu. Co prawda Valve Index to jeden z najlepszych headsetów VR, który pochwalić może się imponującymi kontrolerami, pozwalającymi na chwytanie wirtualnych przedmiotów za pomocą poszczególnych palców, ale mimo wszystko jest to bardzo droga zabawka (ze stacjami bazowymi 4699 zł) i nie dla każdego, ze względu na różne przypadłości części użytkowników w czasie grania. Nie wiemy jeszcze, czy Half-Life: Alyx wspierać będzie inne gogle. Plotki sugerują, że premiera tytułu odbędzie się w marcu przyszłego roku, a źródła portalu Ars Technica podają, że będzie to prequel do Half-Life 2. Czekamy więc na prezentację.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve zapowiada nową grę Half-Life. Prezentacja już w czwartek

 0