Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 ma duże problemy. Zwolnione studio i opóźnienie premiery

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 ma duże problemy. Zwolnione studio i opóźnienie premiery

Niestety opóźnienia gier w ostatnim czasie to już praktycznie norma i wygląda na to, że musimy się z tym pogodzić, szczególnie w dobie pandemii. Jeśli więc czekacie na premierę Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, to niestety nie mamy dla Was dobrych wieści, gdyż debiut tego tytułu został po raz kolejny opóźniony. Gra nie będzie miała swojej premiery w 2021 r. i trzeba przyznać, że przyszłość tego projektu nie wygląda zbyt różowo. Trudności z dewelopingiem tej produkcji zdają się nie ustępować, a studio Hardsuit Labs, zostało odsunięte od prac nad grami przez Paradox Interactive. Co więcej, zamówienia w przedsprzedaży zostały wstrzymane przez wydawcę. Wygląda więc na to, że nad serią Bloodlines ciąży jakaś klątwa, gdyż pierwsza część również przechodziła deweloperskie piekło. 

Studio Hardsuit Labs zostało odsunięte od prac nad grami przez Paradox Interactive.

Pierwszy Vampire: The Masquerade-Bloodlines, wydany w 2004 roku, pomimo problemów technicznych, jest uznaną grą RPG, szczególnie przez fanów świata, więc kontynuacja była bardzo oczekiwana. Jednak pierwsze oznaki kłopotów sequela pojawiły się w zeszłym roku, gdy pierwotną datę premiery (ta miała nastąpić w marcu 2020 r.) zmieniono na bliżej nieokreśloną datę ubiegłego roku, ponieważ studio stawiało wyżej „jakość niż zrealizowanie pierwotnej daty premiery”. Problemy Bloodlines 2 stały się bardziej widoczne zeszłego lata, kiedy to po raz kolejny gra została opóźniona, tym razem do 2021 r., i wspomniano o „zmianach organizacyjnych”. Teraz zaś firma Paradox ujawniła w swoim najnowszym raporcie finansowym, że Bloodlines 2 nie pojawi się w tym roku. „Postanowiliśmy teraz przesunąć premierę [Vampire: The Masquerade Bloodlines 2] i nie wypuszczać gry w 2021 r.”

Bardziej niepokojące jest to, że główny deweloper gry, studio Hardsuit Labs, został zwolniony. „Rozpoczęliśmy współpracę z nowym partnerem studyjnym, aby zakończyć prace nad grą. To była trudna decyzja, ale jesteśmy przekonani, że jest to właściwy sposób, aby tworzyć grę, na jaką zasługuje ta marka” - napisało Paradox. Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 od jakiegoś czasu boryka się z problemami. W zeszłym roku zwolniono jego scenarzystę i dyrektora kreatywnego, Chrisa Avellone’a, po tym, jak został on oskarżony o molestowanie seksualne przez kilka kobiet. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 ma duże problemy. Zwolnione studio i opóźnienie premiery

 0