Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 opóźnione. Ucieczka przed rywalami?

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 opóźnione. Ucieczka przed rywalami?

Nie mamy najlepszych wieści dla graczy wyczekujących premiery Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, ponieważ tytuł ten zalicza opóźnienie i w związku z tym będą musieli oni uzbroić się w więcej cierpliwości. Przypominamy, że premiera tego sequela kultowej produkcji sprzed 15 lat planowana była na pierwszy kwartał 2020 roku, ale twórcy właśnie poinformowali, że choć gra wciąż wydana zostanie w przyszłym roku, to nie będzie to jego początek. Jak na razie nie podano jeszcze żadnej konkretnej daty, więc nie wiemy, jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać na tę grę. Deweloperzy Hardsuit Labs, w tym dyrektor generalny studia, Andy Kipling oraz scenarzysta pierwszej i drugiej części, Brian Mitsoda opublikowali post na blogu, który przedstawia oficjalne powody opóźnienia tego mocno wyczekiwanego wampirycznego RPG.

Premiera tego sequela kultowej produkcji sprzed 15 lat planowana była na pierwszy kwartał 2020 roku, ale twórcy właśnie poinformowali, że choć gra wciąż wydana zostanie w przyszłym roku, to nie będzie to jego początek.

“Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 wciąż będzie miało swoją premierę w 2020 roku, zdecydowaliśmy jednak, że jakość jest cenniejsza od wydania gry w Q1” - czytamy we wpisie na blogu. Twórcy tłumaczą, że zdecydowali się na opóźnienie z dwóch podstawowych powodów. Pierwszy to informacje zwrotne od fanów, drugi to z kolei chęć uniknięcia tych samych błędów, jakie popełniono przy premierze pierwszej części. Bloodlines z 2004 roku zostało wydane bowiem zbyt wcześnie, było pierwszą grą bazującą na silniku Source opracowaną przez inne studio niż Valve i brak doświadczenia w tej materii sprawił, że gra przeładowana była błędami i problemami technicznymi. „W ostatnich miesiącach jasne stało się, że jeśli pozostaniemy przy pierwotnej dacie premiery, ryzykować będziemy powtórzenie tych błędów” - przekonują twórcy, którzy zapewniają, że chcą dostarczyć nam najlepsze Bloodlines 2 na jakie ich stać.        

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem miały być także opinie gracze i ich reakcje na materiały z rozgrywki opublikowane w tym roku. Hardsuit przyznał, że zgadza się z tymi komentarzami i zapewnił, że wkład graczy jest dla nich nieoceniony. Nie da się jednak nie zauważyć, że początek przyszłego roku przeładowany jest już dużymi premierami i to również zapewne miało istotne znaczenie dla podjęcia decyzji o przełożeniu premiery. W pierwszych miesiącach 2020 roku zagramy bowiem w Dragon Ball Z: Kakarot, Ori and the Will of the Wisps, Final Fantasy VII Remake, Watch Dogs Legion, The Last of Us Part II, Cyberpunk 2077, a na wiosnę szykuje się  Marvel’s Avengers i Dying Light 2. W obliczu takiej konkurencji Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 mogłoby przejść niezauważone i nie zdziwi nas, jeśli Hardsuit Labs zdecyduje się na wypuszczenie gry dopiero w okolicach czerwca. Więcej szczegółów na temat gry i jej opóźnienia poznać mamy w ten weekend na PDXCON.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 opóźnione. Ucieczka przed rywalami?

 0