Vampire: The Masquerade pojawi się jako... battle royale

Vampire: The Masquerade pojawi się jako... battle royale

W sieci pojawiły się nowe informacje o grze Vampire: The Masquerade, jednak ku zaskoczeniu fanów, nie jest to kolejne RPG, ani nawet przygodówka, ale... battle royale. Deweloper Sharkmob chce wprowadzić elementy gry wieloosobowej do świata wampirów, razem z trybem przetrwania. Sharkmob ujawniło swoje plany w krótki zwiastunie wideo. Trwający niewiele ponad pół minuty teaser przedstawia wampirzą wojowniczkę walczącą z wieloma innymi krwiopijcami za pomocą broni, ostrzy i nadludzkiego sposobu poruszania się. W opisie mamy kilka podstawowych szczegółów: dostępne będą tryby solo i walka w zespołach, a do dyspozycji twórcy udostępnią graczom konwencjonalną broń i nadprzyrodzone moce. 

Battle royale w świecie Vampire: The Masquerade? Osobiście jestem zaintrygowany i pełen obaw jednocześnie. Być może twórcy są przekonani o sukcesie Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 i chcą maksymalnie zmonetyzować markę.

"Przeżyj kolejną ekscytującą ewolucję wieloosobowych gier akcji Battle Royale osadzonych w kultowym, klasycznym uniwersum Vampire: The Masquerade, w którym sekty wampirów toczą wojnę na ulicach i dachach Pragi" - mówi opis gry, co wskazuje, że niektóre ponure ulice Pragi będą wyspą, a antagonistyczna siła znana jako Byt będzie polować na wszystkie wampiry - prawdopodobnie będzie to forma AI, która poluje na gracza, jeśli znajdzie się poza kurczącym się kręgiem akcji. Ciekawe czy w grze pojawią się również klany z podziałem na umiejętności.

Gra battle royale o wampirach nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, chyba że studio postawi na aż nazbyt oczywiste "Vampire: The Masquerade Battle Royale". Pozycja ta będzie pierwszym dużym projektem Sharkmob. Szwedzkie studio zostało założone w Malmö w 2017 roku przez byłych twórców Massive Entertainment i IO Interactive i od tego czasu rozrosło się do drugiego biura w Londynie. To jedna z trzech gier przygotowanych przez zespół, pozostałe dwie opisane na stronie dewelopera są jako "bardzo ambitne projekty o jakości AAA oparte na silniku Unreal Engine".Nowe battle royale ma pojawić się w drugiej połowie 2021 roku, prawdopodobnie razem z Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, długo oczekiwaną kontynuacją kultowego RPG, które po opóźnieniach, ma pojawić się również w 2021 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vampire: The Masquerade pojawi się jako... battle royale

 0