Vicarious Visions częścią Blizzarda. Studio podobno pracuje nad remakiem Diablo II

Vicarious Visions częścią Blizzarda. Studio podobno pracuje nad remakiem Diablo II

Jak donosi GamesIndustry.biz, Activision dokonało właśnie dość zaskakującego ruchu i zdecydowało się przypisać studio Vicarious Visions, znane głównie z tworzenia remake’ów (Crash Bandicoot N.Sane Trilogy i Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2), do Blizzarda. Deweloper utworzył nowy dział w firmie twórców Diablo, a wszyscy pracownicy tego studia mają być „w pełni oddani istniejącym grom i inicjatywom Blizzarda”. Zdaje się, że Vicarious Visions zastąpi zespół Blizzard Classic, który był odpowiedzialny za utrzymanie starszych gier firmy, takich jak Diablo II, StarCraft, starsze odsłony Warcrafta itp.

Bloomberg: Vicarious Visions rozpoczęło w ubiegłym roku prace nad Diablo II, a zespół odpowiedzialny za Diablo IV nadzoruje ten projekt.

W rozmowie z GamesIndustry.biz przedstawiciel Vicarious Visions wyjaśnił, że studio pracuje dla Blizzarda już od jakiegoś czasu, ale pracownik nie chciał zdradzić nad czym konkretnie pracują razem z uznanym deweloperem. Jason Schreier z agencji Bloomberg zdaje się jednak mieć odpowiedź na to pytanie. Z jego dochodzenia wynika bowiem, że Vicarious Visions rozpoczęło w ubiegłym roku prace nad Diablo II, a zespół odpowiedzialny za Diablo IV nadzoruje ten projekt. Jeśli okaże się to prawdą, to może być spełnienie marzeń wielu fanów oczekujących remake’u drugiej części Diablo od lat.

Jeśli zaś prawdą jest, że Vicarious Visions pracuje nad tym projektem od zeszłego roku, to wcielenie tego studia w szeregi Blizzarda wydaje się logicznym posunięciem ze strony Activision. Vicarious Visions udowodniło już, że nie boi się odświeżania klasycznych, kultowych gier i wykonało świetną robotę ożywiając zarówno Crash Bandicoot, jak i Tony Hawk Pro Skater dla Activision. Teraz ten zespół będzie pracował razem z Blizzardem, co powinno budzić ekscytację wśród fanów starszych tytułów firmy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vicarious Visions częścią Blizzarda. Studio podobno pracuje nad remakiem Diablo II

 0