VIDAA Smart TV – system operacyjny telewizorów Toshiba

VIDAA Smart TV – system operacyjny telewizorów Toshiba

Toshiba prezentuje system operacyjny VIDAA, w który wyposażono najnowsze telewizory firmy. Oferuje on dostęp do ponad 200 aplikacji, w tym m.in. serwisów VoD, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, YouTube, i wielu innych.

VIDAA to oprogramowanie systemowe do telewizorów Smart TV od Toshiba. Warto wspomnieć o dedykowanym pilocie pozwalającym obsługiwać popularne aplikacje takie jak Prime Video, Netflix, YouTube, Disney+, Rakuten. Nie zabrakło także przycisku, do którego można przypisać dowolnie wybraną aplikację.  System na każdym rynku oferuje dostęp również do rodzimych aplikacji. Uwzględniane są także te polskie, np. cda.pl, Canal+, Polsat Box Go. Wyszukiwanie poszukiwanych filmów jest bardzo proste. Można tego dokonać za pomocą klawiatury ekranowej, wprowadzając hasła za pomocą pilota.

VIDAA to oprogramowanie systemowe do telewizorów Smart TV od Toshiba. Oferuje on dostęp do ponad 200 aplikacji.

VIDAA Smart TV – system operacyjny telewizorów Toshiba
 

Możliwe jest także skorzystanie z wyszukiwania głosowego w języku polskim. Funkcja VIDAA Voice wymaga zainstalowania aplikacji na smartfonie. Wystarczy wtedy wydawać komendy do mikrofonu telefonu, aby telewizor wykonał właściwe zadanie. W ten sposób można zmieniać kanały, uruchamiać aplikacje lub regulować głośność.

Przełączanie między źródłami obrazu i dźwięku odbywa się za pomocą pilota. W modelach Full HD (32, 40 i 43 cale) mamy do dyspozycji gniazda 2 × HDMI i 1 × USB, a w Ultra HD (43, 50, 55 i 65 cali) 3 × HDMI oraz 2 × USB. Portom można nadać nazwy, aby łatwiej było je zidentyfikować. Oczywiście nie brakuje także komunikacji Bluetooth, która pozwala także na połączenia bezprzewodowe.

Opisywane funkcje systemu VIDAA (wersja U6) z VIDAA Voice są dostępne w najnowszych telewizorach marki Toshiba:

  • modele LED Full HD: 32LV2E63DG, 32LV3E63DG, 40LV2E63DG, 43LV2E63DG, 40LV3E63DG i 43LV3E63DG,
  • modele LED UHD 4K: 50UV2363DG, 55UV2363DG, 65UV2363DG,
  • modele Ultra HD 4K QLED, które dzięki zastosowaniu kropek kwantowych zapewniają znacznie lepsze i bardziej realistyczne kolory: 43QV2363DG, 50QV2363DG, 55QV2363DG i 65QV2363DG.

Wszystkie wymienione telewizory korzystają także z rozwiązań optymalizujących obraz wyświetlany na ekranie. Dostępne funkcje i technologie sprawiają, że są to modele odpowiadające wymaganiom wymagających użytkowników. Modele Toshiba z VIDAA dostępne są w sieci sklepów RTV Euro AGD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: VIDAA Smart TV – system operacyjny telewizorów Toshiba

 0