Virtus.pro w półfinale IEM Szanghaj!

Virtus.pro w półfinale IEM Szanghaj!

W dniu dzisiejszym Virtus.pro z pięcioma Polakami w składzie awansowało do półfinału szanghajskiego IEM. W decydującym meczu wygrali z drużyną Hellraisers, kończąc fazę grupową z wynikiem dwóch wygranych i jednej porażki.

Turniej w Szanghaju rozpoczął się dla polskiej formacji już wczoraj. W pierwszym meczu zawodnicy “Niedźwiedzi” spotkali się z ukraińską formacją HellRaisers, która ostatnio została zaproszona na polski turniej - Games Clash Masters w Gdyni. Ze starcia na mapie de_cache zwycięsko wyszła drużyna HR, wygrywając wynikiem 12:16 - co ciekawe, Virtus.pro potrafiło wygrać aż 12 rund, oddając wszystkie rundy pistoletowe. Porażka spowodowała, iż musieli się zmierzyć w meczu przegranych grupy A, tym razem z chińskim 5Power Gaming. Mecz został rozegrany dzisiaj, czyli drugiego dnia turnieju, w formacie best of 3. Polakom udało się gładko zwyciężyć, nie tracąc przy tym mapy (de_inferno, de_cache). Zwycięstwo dało im utrzymanie w turnieju, a o wyjście z grupy zawalczyć mieli z przegranym meczu HellRaisers - NRG eSports.

Virtus.pro zrewanżowało się zespołowi Hellraisers za porażkę w pierwszym meczu grupy A.

NRG z małymi problemami wygrało mecz przeciwko “Ange1” i spółce wynikiem 2:1 (de_mirage, de_overpass, de_train), co oznaczało, iż HR ponownie zmierzy się z popularnymi Virtusami. Mecz rozpoczął się po godzinie 11.00 (ponownie format bo3) i po fazie banowania jasne było, że bój będzie toczył się na mapach de_mirage, de_train oraz de_cache. Hellraisers przystępowali do meczu w roli faworyta, jednak pierwsza mapa, którą sami wybrali, nie poszła po ich myśli. Świetna dyspozycja VP pozwoliła im na zwycięstwo wynikiem 16:11. Następnie przenieśliśmy się na tzw. “pociągi”. Pierwszą połowę Virtus.pro rozgrywało po stronie teoretycznie cięższej, czyli atakującej. Nie przeszkodziło im to jednak w wypracowaniu sporej przewagi (10:5). Przegrana runda pistoletowa zbliżyła drużynę Hellraisers do wyrównania, jednak w rundach z pełnym wyposażeniem Niedźwiedzie nie pozwoliły rywalom na dogonienie wyniku. Ostatecznie zwyciężyli wynikiem 2:0 i meldują się w półfinale turnieju. Na ten moment poznaliśmy już trzy zespoły, które powalczą o triumf w Szanghaju - chińskie TyLoo, amerykańskie NRG eSports oraz polskie Virtus.pro. Już jutro dowiemy się, kto uzupełni skład półfinalistów szanghajskiego IEM. W ostatnim meczu o wyjście do fazy półfinałowej z grupy B powalczy rosyjskie Gambit oraz singapurskie BOOT.ds Ledou. Faza play-off rozgrywana będzie od soboty do poniedziałku w godzinach porannych. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Virtus.pro w półfinale IEM Szanghaj!

 0