Virtus.pro z awansem do playoffów – koniec eliminacji do PGL Major 2017

Virtus.pro z awansem do playoffów – koniec eliminacji do PGL Major 2017

Wczoraj rozgrywane były ostatnie mecze w ramach eliminacji do PGL Major Kraków 2017. Jak wygląda sytuacja? Kogo zobaczymy podczas finałowych zmagań w Tauron Arenie?

Dla nas Polaków, w eliminacjach liczyło się głównie Virtus.pro oraz PENTA, w której znajduje się polski akcent w postaci Pawła „innocenta” Mocka. Niestety, PENTA Sports nie pokazała się z najlepszej strony, odpadając z turnieju z wynikiem 1-3 wygrywając jedynie z Vega Squadron. Więcej emocji zapewniły natomiast mecze z udziałem Virtusów. Już od samego początku widać było, że są zdeterminowani, aby wygrywać – takie podejście zapewniło dwa szybie zwycięstwa, co za tym idzie, Polska ekipa była o krok od awansu do playoffów. Sprawa skomplikowała się po meczu z Gambit Esports gdzie drużyna pashy i spółki poniosła klęskę z wynikiem 16:11. Mimo to Virtus.pro miało jeszcze dwie szanse, aby powalczyć o awans. Następnego dnia 19.07 pierwszą okazją, aby osiągnąć trzecie, zapewniające wyjście zwycięstwo był mecz przeciwko North. Mimo bardzo wyrównanego spotkania, które zakończyło się wynikiem 16:14, Polska ekipa nie zdołała wygrać i kibiców czekały ostateczne emocje w wieczornym meczu z Cloud9.
 

Virtus.pro awansowało do playoffów! – koniec eliminacji do PGL Major Kraków 2017

Ostatnie spotkanie Virtus.pro zagrało przeciwko Cloud9. Wiemy, że Polacy lubią oraz umieją grać na Amerykanów, pokazali to również w tym meczu, wygrywając 16:10, co ostatecznie zapewniło im awans do finałowych rozgrywek w Tauron Arenie. W piątek rozpoczną się playoffy, tam zmieni się nieco format – mecze rozgrywane będą według drabinki turniejowej w systemie Bo3. Rozgrywki będą dużo bardziej wymagające a przeciwnicy przygotowani w najlepszy możliwy sposób. Przed Virtus.pro stoi prawdziwe wyzwanie. W Krakowie jednak czekać będzie szósty zawodnik – kibice. Miejmy nadzieję, że właśnie Polska publiczność doda otuchy dla VP i pozwoli im nabrać sił na każde ze spotkań. Na koniec warto wspomnieć, kto również awansował do finałowych starć. A są to: Gambit Esports (3-0), BIG (3-0), SK Gaming (3-1), North (3-1), Astralis (3-1), Virtus.pro (3-2), Fnatic (3-2) oraz Immortals (3-2). Przebieg spotkań śledzić możecie na oficjalnej stronie Majora, HLTV.org oraz TeamLiquid.net. Powyżej widnieje również grafika z całej fazy eliminacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Virtus.pro z awansem do playoffów – koniec eliminacji do PGL Major 2017

 0