Vivendi bliskie przejęcia Ubisoftu?

Vivendi bliskie przejęcia Ubisoftu?

Medialny gigant Vivendi posiada już 25% udziałów w akcjach Ubisoftu.  Jest to próg niebezpiecznie zbliżający Vivendi do przejęcia popularnego studia wydawniczego i developerskiego z Francji.

Vivendi, począwszy od października zeszłego roku, systematycznie wykupowało akcje Ubisoftu - począwszy od 6,6% udziału oraz przejęcia mobilnego wydawcy Gameloft, który wcześniej należał także do francuskiego wydawcy i developera gier video.

W świetle francuskiego prawa, przy posiadaniu 30% udziałów w firmie, udziałowiec może starać się złożyć ofertę przejęcia. Ubisoft jest bardzo przeciwny temu posunięciu. Prezes Yves Guillemot uznał, że jego zdaniem Vivendi nie zna tej branży dostatecznie dobrze, aby móc kierować Ubisoftem. Guillemot preferowałby sprzymierzyć się z innym wydawcą gier.

Vivendi bliskie przejęcia Ubisoftu

"Planem A" Ubisoftu jest zachowanie niezależności a jeśli nie udałoby się tego celu osiągnąć, to dopiero wtedy korporacja pragnęłaby połączyć się z kimś z branży growej.

Zdaniem Ubisoftu tytuły pokroju Valiant Hearts czy Child of Light nie byłby postrzegane przez Vivendi jako rentowne i w związku z tym nie pozwolono by na ich produkcję.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivendi bliskie przejęcia Ubisoftu?

 0