Vivify Arquus W73 - gamingowe kable HDMI z RGB już są. Czekaliście?

Vivify Arquus W73 - gamingowe kable HDMI z RGB już są. Czekaliście?

Rynek gamingowy rozrasta się w tak szybkim tempie, że każdy chce uszczknąć choćby kawałek tego tortu dla siebie. Tym samym co chwilę zalewani jesteśmy kolejnymi produktami „dla graczy”, a ich główną cechą zdaje się być podświetlenie RGB. Oprócz oczywistych akcesoriów, gdzie przyzwyczailiśmy się już do wielokolorowych LED-ów (słuchawki, myszki, klawiatury czy nawet podkładki), w ostatnim czasie producenci zdają się upychać iluminację RGB gdzie tylko się da, w tym do wszystkich podstawowych komponentów (łącznie z dyskami SSD). Na tym jednak nie przestają i były już fotele z RGB czy biurka z RGB, ale jeśli wciąż mało Wam święcących elementów na gamingowym stanowisku, to co powiecie na kable z RGB?

Jeśli wciąż mało Wam święcących elementów na gamingowym stanowisku, to co powiecie na kable z RGB?

Vivify Arquus W73 - gamingowe kable HDMI z RGB już są. Czekaliście?

Firma Vivify zaprezentowała bowiem Arquus W73, czyli gamingowy kabel HDMI z podświetleniem RGB z funkcją przejścia pomiędzy siedmioma różnymi kolorami (czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, cyjan, niebieskim i purpurowym), co kontrolować możemy za pomocą dołączonego dotykowego czujnika. Tym samym nasze biurko rozbłyśnie jeszcze większą feerią barw. Jeśli więc zwykłe nudne, czarne przewody dotychczas szpeciły Wasze stanowisko gracza i staraliście się je skrzętnie maskować, to za sprawą Arquus W73 możecie zapomnieć o tym problemie i dumnie eksponować przynajmniej kabel HDMI.

Podświetlenie RGB zaimplementowane jest w całej długości kabla, to jest w zależności od wybranej wersji 2,7 m lub 4,5 m. Producent chwali się, że było to możliwie dzięki zastosowaniu włókna plastikowego oraz konstrukcji rozpraszającej światło, w efekcie czego podświetlenie biegnie od złącza do złącza. Sam kabel wyróżnia się także płaską budową i wspiera standard HDMI 2.0b, zapewniając nam obsługę najwyższych rozdzielczości w ramach tego interfejsu, podobnie jak wiele innych tanich kabli. A skoro zaczepiamy o temat cen, to za Arquus W73 zapłacić trzeba 80 USD w przypadku krótszego wariantu i 100 USD za dłuższą wersją przewodu. Blisko 400 zł za kabel HDMI? Powoli zaczyna przypominać to ekstrawagancję audiofilów. Niemniej jednak, jeśli ktoś lubi tęczowy klimat, to w takim wypadku właśnie otrzymał kolejną opcję upiększenia swojego komputera.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivify Arquus W73 - gamingowe kable HDMI z RGB już są. Czekaliście?

 0