Vivo NEX 3 to kolejny imponujący flagowiec prosto z Chin

Vivo NEX 3 to kolejny imponujący flagowiec prosto z Chin

Chiński producent Vivo rozszerzył swoją ofertę o kolejny niezwykle interesujący smartfon. Mowa tu o flagowym modelu NEX 3, który pochwalić może się wsparciem dla łączności 5G, ale także potrójnym aparatem tylnym z 64 MP jednostką główną. Tym samym jest to pierwszy high-endowy telefon korzystający z sensora Samsung ISOCELL Bright GW1. Ten z kolei wspierany jest przez 13 MP aparat szerokokątny i 13 MP teleobiektyw. Kolejną mocną stroną urządzenia jest jego design, gdyż zastosowany tu wyświetlacz Waterfall FullView Display sprawia, że sprzęt prezentuje się niezwykle stylowo. Jest to 6,89-calowy panel Super AMOLED (Full HD+, jasność aż 800 nitów, HDR10) o niezwykle imponującym stosunku ekranu do frontu (aż 99,6%), co udało się uzyskać dzięki ekstremalnemu zakrzywieniu krawędzi bocznych pod kątem 90 stopni.  

NEX 3 pochwalić może się wsparciem dla łączności 5G, ale także potrójnym aparatem tylnym z 64 MP jednostką główną.

Vivo NEX 3 to kolejny imponujący flagowiec prosto z Chin

Posiadanie ekranu na bokach smartfona wyklucza tradycyjne przyciski fizyczne w tym miejscu, dlatego też producent zastosował technologię Touch Sense, która symuluje wciskanie przycisków poprzez doznania haptyczne. Ponadto, funkcja X-Axis Haptic dostarczać ma bardziej komfortowe wibracje w grach, podczas pisania i w innych scenariuszach. Warto też od razu wspomnieć o wysuwanym mechanizmie kamerki przedniej, kryjącym 16 MP sensor i lampę LED. W ramach pakietu Portrait Master znajdziemy tu nową funkcję Hyper HDR, która powinna zwiększyć dokładność zakresu dynamiki pomiędzy twarzą użytkownika a najjaśniejszym punktem tła. Tylny aparat z kolei, prócz szerokiego kąta i optycznego zooma, oferuje też makro.

Vivo NEX 3 to kolejny imponujący flagowiec prosto z Chin

NEX 3 otrzymał również iście topową specyfikację, ponieważ pod maską kryją się procesor Snapdragon 855 Plus oraz od 8 do 12 GB pamięci RAM, a także 256 GB na dane. Za czas pracy odpowiada bateria o solidnej pojemności 4500 mAh z opcją szybkiego ładowania o mocy 44 W (technologia Vivo iQOO Pro). Jeśli zaś chodzi oceny na rynku chińskim, to NEX 3 w najtańszej opcji z 8 GB RAM, 128 GB na dane i wsparciem dla 4G wyceniono na 5698 CNY (ok. 2770 zł), natomiast wersja z 5G, 256 GB na dane i 12 GB RAM to wydatek rzędu 6198 CNY (ok. 3430 zł). Premiera zaplanowana jest na 21 września.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivo NEX 3 to kolejny imponujący flagowiec prosto z Chin

 0