Vivo NEX 3S 5G - nowy flagowiec, który urzeka wyglądem

Vivo NEX 3S 5G - nowy flagowiec, który urzeka wyglądem

Chiński producent Vivo zapowiedział swój nowy flagowy smartfon, będący bezpośrednim następcą modelu NEX 3 5G. Ten nazywa się NEX 3S 5G i jak też można domyślić się po samej nazwie, mamy tu raczej do czynienia ze swoistym odświeżeniem niż pełnoprawnym następcą, gdyż wprowadzone zmiany mają raczej kosmetyczny charakter, co nie zmienia faktu, że wciąż jest to jeden z najładniejszych smartfonów na rynku. Największa nowość NEX 3S 5G kryje się pod jego maską i mamy oczywiście na myśli nowy topowy procesor Qualcomm, czyli Snapdragon 865, który jest obowiązkowym wyposażeniem tegorocznych flagowych telefonów. Z racji tego, że amerykański producent sprzedaje go jedynie w pakiecie z modemem Snapdragon X55, NEX 3S 5G pochwalić może się w wsparciem dla łączności 5G i obsługą NSA + SA. Jeśli zaś chodzi o inne zmiany wewnątrz smartfona, to obejmują one szybsze pamięci, zarówno RAM, jak i na dane.  

NEX 3S 5G kryje się pod jego maską i mamy oczywiście na myśli nowy topowy procesor Qualcomm, czyli Snapdragon 865, który jest obowiązkowym wyposażeniem tegorocznych flagowych telefonów.

Vivo NEX 3S 5G otrzymał moduły pamięci operacyjnej RAM (8 GB lub 12 GB) w standardzie LPDDR5, które zastąpiły LPDDR4X, zapewniając 29% wzrost przepustowości. Natomiast na dane otrzymujemy teraz 256 GB w pamięci UFS 3.1, która oferuje szybsze transfery względem UFS 3.0 z poprzednika. Ekran pozostał jednak bez zmian, co oznacza, że otrzymujemy duży, bo aż 6,89-calowy panel Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Jedyną zmianą w tym aspekcie jest wsparcie dla HDR10+, zamiast tylko HDR10. Możemy liczyć także na identyczne możliwości fotograficzne, ponieważ NEX 3S 5G posiada praktycznie taki sam zestaw aparatów co NEX 3 5G. Oznacza to 64 MP aparat główny z obiektywem f/1.8, który wspomagany jest przez 13 MP teleobiektyw i 13 MP jednostkę szerokokątną. 16 MP kamerka przednia do selfie z lampą LED umieszczona jest zaś na wysuwanym module.     

Za czas pracy urządzenia odpowiada akumulator o pojemności 4500 mAh z możliwością szybkiego ładowania o mocy 44 W. Warto też wspomnieć, że telefon dostępny będzie w nowym pomarańczowym kolorze, który dołączy do wcześniej oferowanych czarnego i niebieskiego. Jeśli zaś chodzi o ceny, to te w Chinach rozpoczynają się od 4998 CNY (ok. 2740 zł) za wersję z 8 GB RAM i 256 GB na dane, a za model z 12 GB RAM i 256 GB na dane zapłacić trzeba w Państwie Środa 5298 CNY (ok. 2900 zł). Oczywiście ceny na rynek zachodni będą na pewno wyższe, ale i tak Vivo NEX 3S 5G może okazać się atrakcyjnym flagowcem klasy premium. Premiera telefonu planowana jest na 14 marca.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivo NEX 3S 5G - nowy flagowiec, który urzeka wyglądem

 0