Vivo NEX (APEX) - nowe szczegóły na temat innowacyjnego smartfona

Vivo NEX (APEX) - nowe szczegóły na temat innowacyjnego smartfona

Pamiętacie niezwykle imponujący koncepcyjny smartfon Vivo APEX, który chiński producent prezentował na początku tego roku? Wygląda na to, że sprzęt już wkrótce doczeka się rynkowej premiery.

Urządzenie prawdopodobnie trafi do sprzedaży pod nazwą Vivo NEX, a najnowsze przecieki dostarczają nam nie tylko jego zdjęcia, ale i datę premiery oraz nieco szczegółów odnośnie specyfikacji. Jak potwierdza poniższa fotografia, sprzęt pochwalić będzie mógł się niemal całkowicie bezramkowym designem (bez wcięcia), a to za sprawą niezwykle cienkich ramek wokół całego wyświetlacza - o grubości 1,8 mm u góry i 4,3 mm na dole. Stosunek ekranu do całego frontowego panelu wynosić ma ok. 95%. Ciekawie rozwiązano także sytuację z brakiem miejsca na poszczególne elementy i np. za głośnik robi sam ekran i w tym celu wykorzystano wibracje wyświetlacza do generowania dźwięku, a Vivo nazywa tę technologię Screen SoundCasting (ta zapewnia też prywatność, ponieważ tylko użytkownik słyszy rozmówcę). Nie zapomniano też o przednim aparacie, który umieszczono wewnątrz górnej krawędzi urządzenia i w razie potrzeby ten wysuwa się z urządzenia, co zajmuje tylko 0,8 s.

Oficjalny debiut Vivo NEX nastąpić ma 12 czerwca, a cena podobno kształtować będzie się na poziome 4000 CNY (ok. 550 EUR)

Co więcej, znajdziemy tu także innowacyjny czytnik linii papilarnych wbudowany bezpośrednio w ekran i w tym przypadku producent poszedł nawet o krok dalej, ponieważ nasz odcisk palca będzie mógł być zeskanowany przez dolną połowę ekranu, a nie tylko w jednym wyznaczonym miejscu, co jest wygodniejsze. Sprzęt pochwalić będzie mógł się także topową specyfikacją z procesorem Snapdragon 845 i 8 GB pamięci RAM. Nic nie wiemy jeszcze jednak na temat pojemności baterii czy aparatów. Nie powinniśmy za to narzekać na ekran, ponieważ będzie to 5,99-calowy AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Jakość dźwięku także powinna stać na wysokim poziomie, a to za sprawą zintegrowanego DAC i trzech wzmacniaczy. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo z nakładką Funtouch OS 4.0. Oficjalny debiut Vivo NEX nastąpić ma 12 czerwca, a cena podobno kształtować będzie się na poziome 4000 CNY (ok. 550 EUR). Mówiąc krótko, telefon zapowiada się na jeden z najciekawszych flagowców tego roku.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivo NEX (APEX) - nowe szczegóły na temat innowacyjnego smartfona

 0