Vivo patentuje rozkładany smartfon z klapką

Vivo patentuje rozkładany smartfon z klapką

Producenci smartfonów wymyślają coraz to nowsze rzeczy, aby tylko wyróżnić się na tle rywali, czego efektem są patenty, których część nawet nie doczekała się realizacji. Jedną z firm proponujących posiadaczom swoich urządzeń różne niekiedy innowacyjne rozwiązania jest Vivo. Opatentował on rozkładany smartfon z klapką wyposażony w rozwijany, elastyczny wyświetlacz. Dokumentację ze szkicami prezentującymi całą koncepcję opublikowała Chińska Narodowa Administracji Własności Intelektualnej. Klapka ma za zadanie przykryć tylko dolną część ekranu co oznacza, że jego reszta pozostanie widoczna, a po rozwinięciu całości zyskamy dodatkowe 25% przestrzeni. Ponadto panel będzie smukły i istnieje obawa o łatwe uszkodzenie sprzętu. Obrazki pokazują też, że wyświetlacz zostanie pozbawiony wcięcia na aparat do selfie, należy więc sądzić, iż trafi on pod wyświetlacz lub do wysuwanego z obudowy elementu.

Vivo opatentował rozkładany smartfon, z rozwijanym elastycznym wyświetlaczem.

Vivo patentuje rozkładany smartfon z klapką

Z tyły natomiast znajdziemy modną wyspę na cztery kamery + diodę LED. Wprawdzie nie mamy pewności, że takie urządzenie kiedykolwiek trafi do sprzedaży, ale trzeba przyznać, że wygląda ono dość ciekawie. Składane smartfony dopiero zdobywają rynek i coraz więcej producentów chce posiadać taki model w swojej ofercie. Na tej liście znajduje się również oddzielony od Huawei Honor, który według medialnych przekazów zaprezentuje tego rodzaju urządzenie. Jeśli Vivo zechce w przyszłości zaoferować rozkładany smartfon wówczas nie powinniśmy liczyć na niską cenę, ponieważ już dostępne składaki nie należą do tanich. Ciekawą opcją od Vivo może być X51 5G, który posiada fizyczny trójosiowy gimbal dla fanów fotografii i robienia selfie. Wyposażono go w 6,56-calowy AMOLED o rozdzielczości 2376 x 1080 pix, odświeżaniu 90 Hz oraz procesor Snapdragon 765G.

Vivo zdradził przy okazji plany na 2021 rok. Chińska firma przygląda się kłopotom Huawei upatrując w nich swojej szansy na zwiększenie udziałów w globalnym rynku co jest przez nią pożądane gdyż największe sukcesy odnosi przede wszystkim w Chinach oraz Indiach. Przedsiębiorstwo chce też zwiększyć możliwości fotograficzne swoich smartfonów w związku z czym nawiązano współpracę z ZEISS czyli doświadczonym dostawcą sprzętu optycznego. Ciężko ocenić czy plany podboju świata technologicznego uda się zrealizować bowiem jest jeszcze mający identyczne ambicje chiński konkurent Oppo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivo patentuje rozkładany smartfon z klapką

 0