Vivo X20 Plus UD z podekranowym czytnikiem linii papilarnych już oficjalnie

Vivo X20 Plus UD z podekranowym czytnikiem linii papilarnych już oficjalnie

Po licznych przeciekach oraz prezentowaniu smartfona na targach CES 2018, Vivo w końcu zdecydowało się na oficjalną zapowiedź modelu X20 Plus UD.

Jest to o tyle istotne i przełomowe urządzenie na rynku mobilnym, iż mamy do czynienia z pierwszym telefonem z czytnikiem linii papilarnych umieszczonym pod wyświetlaczem. Sprzęt wyposażony został w panel AMOLED, który umożliwia zastosowanie sensora Clear ID 9500 od firmy Synaptics, co z kolei pozwala na umieszczenie przedniego skanera odcisków palców w urządzeniach wykorzystujących tzw. "bezramkowy" design. Osoby, które miały okazję przetestować to rozwiązanie w Las Vegas, podkreślają, że działa ono bardzo sprawnie, ale czytanie naszych danych biometrycznych trwa nieco dłużej niż w przypadku tradycyjnych czytników. Poza tym, Clear ID 9500 może mieć problemy z działaniem po nałożeniu na smartfon zbyt grubego protektora, ale Vivo daje w komplecie kompatybilne szkło ochronne. Jeśli jednak będziemy chcieli je wymienić, to pewnie zmuszeni będziemy zamówić je bezpośrednio od producenta. Jeśli nie lubicie zaś tego typu folii ochronnej, to warto wiedzieć, że zarysowania ekranu także mogą potencjalnie wpływać na działanie czytnika.

Telefon jest dość drogi jak na "chińczyka", ale w zamian otrzymujemy naprawdę innowacyjne rozwiązanie w postaci podekranowego czytnika linii papilarnych

Wracając do samego smartfona, to jego specyfikacja, poza czytnikiem, jest praktycznie identyczna jak w modelu X20 Plus. Oznacza to, że otrzymujemy 6,43-calowy ekran Full HD+ (2160 x 1080 pikseli) o proporcjach 18:9, procesor Snapdragon 660, 4 GB pamięci RAM, 128 GB na dane z możliwością rozszerzenia i baterię o pojemności 3905 mAh ładowaną za pomocą portu USB typu C. Telefon posiada także podwójny aparat tylny składający się z 12 MP sensora z obiektywem f/1.8 wspomaganego przez 5 MP jednostkę (firma promuje ten zestaw jako 24 MP aparat, ale pewnie chodzi o wykorzystanie interpolacji). Z przodu umieszczono zaś 12 MP kamerkę do selfie z własną lampą LED. X20 Plus UD wspiera także 4G VoLTE i łączność Bluetooth 5.0, a jego wymiary i waga to 165,2 x 80,02 x 7,35 mm oraz 183 gramy. Produkt trafi do sprzedaży w Chinach 1 lutego, a jego cena to 3598 CNY (ok. 456 EUR).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivo X20 Plus UD z podekranowym czytnikiem linii papilarnych już oficjalnie

 0