Vivo X9s i X9s Plus to idealne smartfony dla miłośników selfie

Vivo X9s i X9s Plus to idealne smartfony dla miłośników selfie

Chiński producent smartfonów, Vivo, rozszerzył właśnie swoją ofertę o dwa nowe modele z serii X9s. Jak nietrudno się domyślić, mamy tu do czynienia m.in. z usprawnionymi wariantami telefonów z serii X9, które w odświeżonym wydaniu otrzymały większe baterie, nieco inny design i nowszą wersję Androida.

Tym, co łączy X9s oraz X9s Plus z poprzednikami, a zarazem wyróżnia te modele spośród konkurencji, są  podwójne aparaty przednie do selfie. Te pozwalają nam na efekt rozmycia tła, zwany też bokeh. Co prawda inni producenci, jak LG, Oppo czy Alcatel, także eksperymentują z podwójnymi kamerkami przednimi w swoich urządzeniach, ale przeważnie wykorzystują takie rozwiązanie do uzyskania szerokokątnych fotek. Jeśli chodzi o specyfikację, to X9s otrzymał 5,5-calowy panel AMOLED Full HD, procesor Snapdragon 652, 4 GB pamięci RAM, 64 GB na dane i baterię o pojemności 3320 mAh. Większy model Plus posiada 5,85-calowy wyświetlacz, układ Snapdragon 653 i akumulator o pojemności 4015 mAh. Cała reszta pozostała bez zmian, a w obu przypadkach nie zabrakło czytnika linii papilarnych i najnowszej wersji Androida (7.1.1 Nougat) z nakładką Funtouch OS 3.0.

X9s oraz X9s Plus z podwójną kamerką przednią wydają się być wymarzonymi telefonami dla miłośników autoportretów

Wracając do aparatów, smartfony posiadają 16 MP jednostkę tylną z lampą LED i przysłoną f/2,0. Z przodu znajdziemy zaś 20 MP sensor wspierany przez 5 MP jednostkę z obiektywem f/2,0, tu również nie zabrakło także lampy LED. Co prawda możecie nie kojarzyć Vivo, ponieważ nie jest to koncern tak znany w naszym kraju jak jego rywale z Państwa Środka, jak Xiaomi czy Huawei, ale zdaniem analityków firma jest obecnie 5. najpopularniejszym producentem smartfonów na świecie. Jak na razie Vivo koncentruje się na rynkach chińskim i indyjskim, ale poprzez różne akcje promocyjne i sponsorskie (będzie sponsorem dwóch kolejnych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej) próbuje zyskać globalną atencję, więc powinniśmy częściej o nim słyszeć.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivo X9s i X9s Plus to idealne smartfony dla miłośników selfie

 0