vivo X Fold - flagowy składak ze Snapdragonem 8 Gen 1 i topowym aparatem

vivo X Fold - flagowy składak ze Snapdragonem 8 Gen 1 i topowym aparatem

Przecieki na temat pierwszego składanego smartfona vivo pojawiały się w sieci od dłuższego czasu, a ostatnie doniesienia na temat tego urządzenia nie pozostawiały już zbyt wiele wyobraźni, więc chiński producent postanowił w końcu oficjalnie zaprezentować model X Fold.

vivo X Fold to bezpośredni konkurent dla takich urządzeń jak Galaxy Z Fold 3 czy Oppo Find N, a to za sprawą składanej na pół konstrukcji, dodatkowego wyświetlacza na zewnątrz i rozmiarowi tabletu po rozłożeniu. Zewnętrzny ekran vivo X Fold to 6,53-calowy panel OLED o rozdzielczości FHD+ i odświeżaniu 120 Hz, a składany wyświetlacz mierzy 8,03 cala i jest to matryca OLED 120 Hz z technologią LTPO, dzięki czemu urządzenie wspiera adaptacyjne odświeżanie, które może zejść do 1 Hz w przypadku statycznego obrazu. Ponadto składany wyświetlacz wykorzystuje bardzo cienkie szkło SCHOTT UTG (Schott produkuje także szkło Samsung UTG), a ekran posiada rekomendację Display Mate A+. vivo X Fold oferuje dwa skanery linii papilarnych na wyświetlaczach. Oba są skanerami ultradźwiękowymi, a nie optycznymi, jak w przypadku konkurencji.

vivo X Fold to bezpośredni konkurent dla takich urządzeń jak Galaxy Z Fold 3 czy Oppo Find N...

vivo X Fold - flagowy składak ze Snapdragonem 8 Gen 1 i topowym aparatem

Producent przekonuje również, że ekran jest certyfikowany do 300 000 zgięć, co przekłada się na składanie i rozkładanie urządzenia 80 razy dziennie przez 10 lat - to pewnością imponująca liczba. Podobnie jak w przypadku serii Galaxy Z Fold, ekran vivo X Fold można obracać w zakresie od 60 do 120 stopni, podobnie jak ekran laptopa. Firma twierdzi również, że wyświetlacz wewnętrzny nie posiada charakterystycznego zagniecenia na środku, ale nie da się tego ocenić, ponieważ producent udostępnił tylko rendery. Obudowa urządzenia wykonana jest zaś ze sztucznej skóry.

vivo X Fold - flagowy składak ze Snapdragonem 8 Gen 1 i topowym aparatem

vivo X Fold zyskuje także przewagę nad konkurencją w zakresie wydajności, gdyż jest wyposażony w najnowszy i najlepszy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Za czas pracy odpowiada zaś bateria o przeciętnej pojemności 4600 mAh, która wspiera jednak ładowanie przewodowe o mocy 66 W i ładowanie bezprzewodowe o mocy 50 W.

Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne, vivo X Fold stawiać ma na prawdziwie flagowy poziom. Telefon oferuje 50-megapikselowy aparat główny z sensorem Samsung GN5 i OIS, 48-megapikselowy obiektyw szerokokątny, 12-megapikselowy teleobiektyw z 2x zoomem i 8-megapikselowy aparat peryskopowy z 5x zoomem. Oba ekrany mają wycięcie, które kryje 16-megapikselowe kamery do selfie. Logo Zeiss na module kamery wskazuje zaś, że vivo nawiązywało współpracą z tą kultową marką. Tryby Zeiss obejmują Texture Portrait, Motion Capture 3.0, Zeiss Super Night Scene, Zeiss Nature Color i wiele innych.

vivo X Fold - flagowy składak ze Snapdragonem 8 Gen 1 i topowym aparatem

vivo X Fold, jak na razie, jest dostępny wyłącznie w Chinach. Jego cena zaczyna się od 8999 juanów (ok. 6000 zł) za model 12 GB/256 GB. Dostępny jest również wariant wyceniony na 9999 juanów (ok. 6685 zł), oferujący 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: vivo X Fold - flagowy składak ze Snapdragonem 8 Gen 1 i topowym aparatem

 0