vivo X Fold - składany smartfon zaprezentowany na grafice. Wiemy kiedy zostanie zapowiedziany

vivo X Fold - składany smartfon zaprezentowany na grafice. Wiemy kiedy zostanie zapowiedziany

vivo X Fold to składany smartfon, który zostanie zaprezentowany niebawem. Tymczasem do sieci trafiła grafika ukazująca zarys urządzenia, które nie różni się od większości innych tego typu modeli.

vivo X Fold to składany smartfon, który będzie musiał zmierzyć się z mocniejszą konkurencją Samsunga czy Huawei. W internecie opublikowano grafikę z zarysem telefonu. Wynika z niej, iż producent postawi na składaną klasykę, czyli sprzęt składany w formie książki tak jak Galaxy Z Fold. Firma nie pójdzie zarazem w kierunku Motoroli Razr przypominającej telefony z klapką. Po rozłożeniu smartfona naszym oczom ukaże się wydłużony ekran. Z tyłu obudowy na charakterystycznej wysepce zostanie umieszczony poczwórny zestaw aparatów fotograficznych, z czego obiektyw główny ma mieć 50 Mpix. Wspomoże go 48-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny + 12 Mpix teleobiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym + 8-megapikselowy teleobiektyw peryskopowy z 5-krotnym zoomem optycznym.

vivo X Fold ma zostać zaprezentowany w kwietniu 2022 roku.

Vivo X Fold - składany smartfon zaprezentowany na grafice. Wiemy kiedy zostanie zapowiedziany

vivo X Fold zostanie wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz OLED FHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Wewnątrz znajdziemy 8-calowy ekran o rozdzielczości QHD+ z identyczną częstotliwością odświeżania. Sercem składanego smartfona będzie procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Jest to CPU złożony z ośmiu rdzeni Kryo (Arm v9) podzielonych na trzy klastry. Umieszczono tu 3x rdzenie Cortex-A710 o taktowaniu 2,5 GHz, 4x rdzenie Cortex-A510 1,8 GHz oraz rdzeń Cortex-X2 o taktowaniu 3,0 GHz. Całość zasili bateria o pojemności 4600 mAh z szybkim ładowaniem o mocy 80 W. Nie wiemy, ile pamięci RAM dostanie składany smartfon vivo.

Poznaliśmy za to przybliżoną datę prezentacji vivo X Fold. Sprzęt powinien zostać przedstawiony w kwietniu 2022 roku. Od sukcesu składanego urządzenia vivo zależy jego cena. Jak wiemy tego rodzaju propozycje to nietania zabawka i zapewne również tutaj nie należy oczekiwać ogromnej obniżki ceny względem propozycji konkurencyjnych firm. Zobaczymy, czym jednak zechce zaskoczyć nas producent. Kupiliście składany smartfon? Uważacie, że go za dobrą alternatywę dla klasycznych wersji?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: vivo X Fold - składany smartfon zaprezentowany na grafice. Wiemy kiedy zostanie zapowiedziany

 0