Vivo Z5x. Nowy smartfon ze średniej półki cenowej oficjalnie zaprezentowany

Vivo Z5x. Nowy smartfon ze średniej półki cenowej oficjalnie zaprezentowany

Vivo przedstawiło kolejny reprezentujący średnią klasę cenową smartfon. Jeśli chodzi o wygląd Vivo Z5x to należy wspomnieć przede wszystkim o charakterystycznej umieszczonej z lewej górnej strony wyświetlacza dziurce na aparat do selfie. Chociaż urządzenie może pochwalić się interesującym kształtem to wciąż wiele brakuje mu do klasy np. OPPO K3. Pomimo iż boczne ramki urządzenia są niezwykle cienkie to górna, a szczególnie dolna część telefonu jest już grubsza. W przypadku specyfikacji technicznej wewnątrz Vivo Z5x znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 710 wspomagany przez (zależnie od wyboru) 4 GB, 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Do tego dzięki obecności wejścia na karty microSD możemy rozszerzyć dostępną dodatkową przestrzeń (64 GB / 128 GB) do maksymalnie 256 GB. 

Vivo zaprezentowało kolejny budżetowy smartfon Z5x, który posiada całkiem interesujące parametry.

Vivo Z5x. Nowy smartfon ze średniej półki cenowej oficjalnie zaprezentowany

Ponadto Z5X posiada 6,53-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli. Producent zdecydował się na raczej nieczęsto spotykane w przypadku tańszych modeli zastosowanie potrójnego zestawu aparatów. Posiadają one matryce 16 Mpix, 8 Mpix oraz 2 Mpix, natomiast kamerka do selfie charakteryzuje się 16 Mpix matrycą. Całość zasila wydajny akumulator o pojemności 5000 mAh ładowany przez złącze USB-C. Smartfon posiada oczywiście najnowocześniejsze opcje w postaci czytnika linii papilarnych, modemu LTE, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac czy dual SIM. Telefon trafi do sprzedaży w Chinach 1 czerwca. Niestety termin premiery w pozostałych miejscach na świecie nie jest znany, aczkolwiek liczymy, że w przypadku Europy nastąpi ona możliwie najszybciej. 

Vivo Z5x. Nowy smartfon ze średniej półki cenowej oficjalnie zaprezentowany

Ceny urządzenia zależne są od konkretnego wariantu. I tak za Vivo Z5X 4 GB + 64 GB musimy zapłacić 1398 juanów (202 dolarów), natomiast opcja z 6 GB + 64 GB kosztuje 1498 juanów (217 dolarów). Najdroższą wersję Vivo Z5X 8 GB + 128 GB wyceniono na 1,998 juanów (289 dolarów). Miejmy nadzieję, że cena smartfonu w Europie będzie na podobnym poziomie, albowiem za podane sumy jest to jak najbardziej sensowny zakup jeżeli szukamy budżetowego i przede wszystkim nie zbyt wymagającego rozwiązania. Kolejnym idealnym przykładem budżetowca jest z kolei konkurencyjny Redmi 7A, który został ostatnio zaprezentowany i jego wartość nie powinna przekroczyć 600 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivo Z5x. Nowy smartfon ze średniej półki cenowej oficjalnie zaprezentowany

 0