Volkswagen rozpoczyna integrację ChatGPT ze swoimi pojazdami

Volkswagen rozpoczyna integrację ChatGPT ze swoimi pojazdami

Najnowsza aktualizacja systemu informacyjno-rozrywkowego wprowadzona przez Volkswagena do kilku modeli ID EV obejmuje popularnego nowego bota - ChatGPT. Niemiecki producent samochodów rozpoczął targi CES 2024 w Las Vegas, ogłaszając zamiar wdrożenia chatbota jako standardowej funkcji w większości swoich pojazdów osobowych.

Volkswagen jako grupa w ciągu ostatnich kilku lat wdrożył kilka nowych rozwiązań, a także zapowiedział zmianę strategii na najbliższe lata. Całe portfolio Grupy ma przejść na całkowicie elektryczny napęd w ciągu następnej dekady i choć byliśmy świadkami ogromnego postępu, to nie obyło się bez przeszkód. Marki wchodzące w skład Grupy, jak Audi, wycofały się z większych planów dotyczących pojazdów elektrycznych, podczas gdy sama marka Volkswagen nadal nadrabia zaległości w tym segmencie po niezbyt zachęcającym początku.

ChatGPT znacznie wykracza poza sterowanie głosowe w Volkswagenach.

Mimo to Volkswagen pozostaje jedną z największych, globalnie rozpoznawalnych marek, która stale wprowadza innowacje i nowe technologie w zakresie mobilności elektrycznej (pierwszy samochód elektryczny zasilany akumulatorem sodowo-jonowym). Podczas Consumer Electronics Show (CES) - targów znanych z prezentacji najnowocześniejszych technologii i ważnych ogłoszeń Volkswagen podzielił się informacją, że jego pojazdy zyskają wsparcie jednego z najpopularniejszych przełomów technologicznych - ChatGPT.

Jak podaje Volkswagen Group, najnowsza aktualizacja oprogramowania informacyjno-rozrywkowego obejmuje integrację ChatGPT z istniejącym asystentem głosowym producenta samochodów, IDA, obsługiwanym przez Cerence Chat Pro. IDA ma zdolność kontrolowania funkcji kabiny, takich jak system informacyjno-rozrywkowy, nawigacja i klimatyzacja, oraz udzielania odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące wiedzy ogólnej. Volkswagen twierdzi, że w przyszłości sztuczna inteligencja będzie mogła odpowiadać na pytania wykraczające poza ogólne, zawierające informacje specyficzne dla danego pojazdu w czasie rzeczywistym.

Właściciele Volkswagena, którzy otrzymają aktualizację systemu informacyjno-rozrywkowego obejmującą ChatGPT, będą mogli normalnie obsługiwać swojego nowego asystenta głosowego, mówiąc „Hello IDA” lub naciskając przycisk na kierownicy. Producent samochodów wspomniał, że ChatGPT nie uzyskuje dostępu do żadnych danych pojazdu i że Cerence Chat Pro zapewnia natychmiastowe usunięcie wszystkich pytań i odpowiedzi, aby zapewnić ochronę danych. Na początek ChatGPT będzie dostępny dla kierowców następujących modeli Volkswagena: ID.7, ID.4 , ID.5, ID.3, Tiguan, Passat i Golf.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Volkswagen rozpoczyna integrację ChatGPT ze swoimi pojazdami

 0