W Apex Legends na PC zbanowano już 355000 oszustów

W Apex Legends na PC zbanowano już 355000 oszustów

Respawn Entertainment, studio odpowiedzialne za wydanie największego hitu ostatnich tygodni - Apex Legends, ogłosiło, że w związku z oszukiwaniem podczas rozgrywek, zbanowanych zostało od premiery gry aż 355000 graczy na PC. Mimo że taka ilość graczy wydaje się ogromna, jest to zaledwie kropla w morzu, biorąc pod uwagę, że w tytuł ten gra już ponad 50 milionów osób i wszyscy z pewnością cieszą się z każdego przypadku wykopania oszusta z możliwości gry online. Respawn opublikowało na portalu Reddit wpis, w którym wyjaśniają, że Apex Legend polega na systemie Easy Anti-Cheat i choć system działa bardzo dobrze (co widać po ilości rozdanych banów), to studio nie zamierza przerywać prac nad rozbudową zabezpieczeń.

Respawn Entertainment chce walczyć z oszustami i problemami technicznymi, co ma zapewnić długie życie produkcji i zapewnić, że gra nie stanie się kolejnym zwykłym tytułem spod znaku "battle royale".

Deweloper oznajmił, że zabezpieczenia przed oszustami wkrótce otrzymają nowe funkcji i możliwości wykrywania oszustów i Apex Legends zostanie usprawnione o:
- możliwość współpracy bezpośrednio z ekspertami pracującymi w EA, ale również zewnętrznymi
- powiększenie ekipy odpowiedzialnej za anti-cheat
- dodanie opcji raportowania, do zgłaszania oszustów w grze na PC, które będą dostarczane bezpośrednio do Easy Anti-Cheat.
Studio zaznacza jednak, że to nie koniec nowości, ale w kwestii oszustów, wolą zachować kilka rzeczy w sekrecie. "Nie chcemy ujawniać wszystkich naszych planów" - zaznacza deweloper - "oszuści są przebiegli i nie chcemy, żeby wiedzieli, co nadchodzi".

Respawn dodaje również, że trwają analizy jak poradzić sobie z problemem ludzi spamujących podczas wyboru postaci. Kolejną kwestią jest problem niskiej wydajności serwerów podczas startu rozgrywki oraz współpraca z AMD w celu rozwiązania awarii gry u osób korzystających z ich kart graficznych. To samo zostało już poczynione w przypadku NVIDII. Studio gasi jednak nadzieję, na szybkie wprowadzenie możliwości ponownego dołączenia do meczu. Twórcy obawiają się, że gracze będą nadużywać tej funkcji, co więcej uważają, że "zasoby potrzebne do stworzenia, przetestowania i wypuszczenia nowej funkcji, będą lepiej spożytkowane w przypadku prac nad poprawą stabilności, a nowa funkcja wcale nie jest konieczna". Pozbywanie się oszustów oraz ulepszanie działania gry, jest tak samo przedłużające życie produkcji, jak przedstawianie nowych funkcji. Generalnie nikt nie lubi grać z oszustami, natomiast problemy techniczne potrafią zabić nawet najciekawszą grę. Respawn jest tego wszystkiego świadome i chce odpowiednio kierować przyszłością tytułu, by nie stać się tylko kolejną produkcją w kotle z napisem "battle royale".

Pokaż / Dodaj komentarze do: W Apex Legends na PC zbanowano już 355000 oszustów

 0