W Battlefield 2042 pojawią się boty, które wypełnią pustkę na serwerach

W Battlefield 2042 pojawią się boty, które wypełnią pustkę na serwerach

Battlefield 2042 zaoferuje rozgrywkę na rozległych mapach dla maksymalnie 128 graczy, chociaż w przypadku konsol poprzedniej generacji (PS4 i Xbox One) rozgrywka ze względu na możliwości sprzętu zostanie ograniczona do 64 osób. Nie ma jednak gwarancji, że serwery zawsze uda się zapełnić dlatego też EA DICE postanowiło wykorzystać do pomocy boty, które zajmą puste miejsca w standardowych trybach multiplayer. "Żołnierze kontrolowani przez sztuczną inteligencję będą wykorzystywani do zapełniania luki serwerów, by zagwarantować, że każdy mecz jest zawsze pełny uczestników nieważne, w jakim regionie świata się znajdujecie" - głosi komunikat firmy na oficjalnym forum Electronic Arts. Boty pojawią się tylko w sytuacji, gdy będą wolne miejsce, a ponadto twórcy udostępnią opcję włączenia dowolnej mapy do wyboru z wirtualnymi żołnierzami lub znajomymi.

Do Battlefield 2042 trafią boty, które wypełnią pustki na serwerach.

Dodanie botów do gry ma swoje uzasadnienie np. gdy w przyszłości zainteresowanie produkcją spadnie, a dodatkowo ich obecność może być też pożądana w godzinach porannych, kiedy większość ludzi nie gra. Wtedy nie będzie problemów z zapełnieniem lobby. Battlefield 2042 nie zaoferuje kampanii fabularnej, aczkolwiek nie oznacza to, że takowa otoczka nie pojawi się w rozgrywce wieloosobowej. Osią jest tutaj konflikt zbrojny Stanów Zjednoczonych oraz Rosji. Ponadto przynajmniej na stracie nie otrzymamy battle royala obecnego w Battlefield 5, który nie odniósł większego sukcesu. Początkowo do gry trafi 7 map i na tej liście są m.in. Indie, pustynie Egiptu, deszczowy Orbital (Gujana), Queen Maud (Antarktyda) czy Songdo (Korea Południowa).

EA DICE mocno reklamuje również zjawiska naturalne, z czego jedno z nich (ogromną burzę) mogliśmy zaobserwować na trailerze. Sami żołnierze dostaną sprzęt przystosowany do różnych momentów np. linki z hakiem oraz specjalny strój pozwalający na szybowanie w powietrzu. Battlefield 2042 trafi do sprzedaży 22 października bieżącego roku na PC, PlayStation 4, Xbox One i next genach PS5 oraz Xbox Series X/S. Produkcja trafi do nas w trzech edycjach - podstawowej, złotej oraz ultimate kosztujących kolejno: 269,90 zł, 399 zł, 499 złotych. Różnią się one zawartością m.in. skórkami do postaci.

Pokaż / Dodaj komentarze do: W Battlefield 2042 pojawią się boty, które wypełnią pustkę na serwerach

 0