W grudniu AMD zaprezentuje procesory Zen

W grudniu AMD zaprezentuje procesory Zen

Z pewnością wiele osób czeka na premierę procesorów AMD z serii Zen. Okazuje się, że układy zostaną zaprezentowane jeszcze w grudniu tego roku, a dokładnie 13. grudnia w trakcie specjalnie zorganizowanego streamu.

AMD Zen

Możliwości procesorów AMD Zen zostaną zaprezentowane 13. grudnia na streamie. Gospodarzem wydarzenia będzie Geoff Keighley, który jest dziennikarzem piszącym na temat gier. Dlatego też należy spodziewać się pokazu układów dla najbardziej wymagających użytkowników. Tym bardziej, że jednym z gości będzie popularny gracz Dota2 – Peter ‘ppd’ Dager.

Nie ulega wątpliwości, że nowe procesory AMD rozbudziły wyobraźnię wielu graczy. Stało się tak za sprawą prezentacji możliwości 8-rdzeniowego układu, który pod względem wydajności dorównywał swojemu odpowiednikowi z rodziny Intel Broadwell-E. Wcześniej AMD miało problemy z utrzymaniem dystansu do największego rywala i przez to stawiało na inne rozwiązania, jak chociażby APU z wydajnymi procesorami graficznymi. Teraz jest szansa, że firma wróci do walki o rynek procesorów, w tym także dla graczy.

Niedawne przecieki sugerują, że w ofercie AMD pojawią się procesory Zen z 8 rdzeniami w cenie 500 i 350 dolarów, 6 rdzeniami w cenie 250 dolarów oraz z 4 rdzeniami, za które zapłacimy 150 dolarów. To sprawiałoby, że nowe układy stałyby się – o ile byłyby wystarczająco wydajne – bardzo atrakcyjną ofertą dla graczy, ponieważ procesory Intela byłyby nieporównywalnie droższe. Warto w tym miejscu przypomnieć, że procesory AMD Zen mają pojawić się na sklepowych półkach w pierwszym kwartale 2017 roku.

Prezentacja ma się odbyć 13. grudnia o godzinie 22:00 czasu polskiego. Aby ją obejrzeć, trzeba się zapisać na specjalnie utworzonej stronie internetowej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: W grudniu AMD zaprezentuje procesory Zen

 0