W najnowszych wynikach finansowych CD Projekt notuje drobny spadek

W najnowszych wynikach finansowych CD Projekt notuje drobny spadek

Serwis Business Insider Polska poinformował o najnowszych wynikach finansowych naszego najpopularniejszego nie tylko w kraju dewelopera. Niestety wynika z nich, że firma zaliczyła drobny spadek.

Nie da się ukryć, że za sprawą Wiedźmina 3 jego autorzy nie tylko utorowali sobie drogę do międzynarodowej chwały, ale także rozsławili naszą branżę grową. Finalna przygoda Geralta z Rivii okazała się hitem także w wykresach finansowych, z których jasno wynika, iż krajowy deweloper zarobił niewyobrażalną wręcz sumę. Niestety nic nie trwa wiecznie i tak wspomniana tendencja wzrostowa musiała w końcu zacząć obniżać loty. Jak wynika z najnowszych danych CD Projekt w pierwszym kwartale bieżącego roku zanotował spadek skonsolidowanego zysku netto (22, 89 mln przypisanego akcjonariuszom względem analogicznych 45,26 mln złotych w 2017 roku). Mimo wszystko firma zwiększyła posiadane rezerwy finansowe.

CD Projekt po dość długiej tendencji wzrostowej obniżył loty

Zyski operacyjne spółki w pierwszym kwartale wyniosły 37 milionów i były zarazem o 42% niższe od tych uzyskach rok wcześniej. Wraz z końcem marca korporacja posiadała 662 mln zł gotówki oraz lokat bankowych liczonych powyżej trzech miesięcy. Co ciekawe w grudniu 2017 roku było to dokładnie 647,5 miliona złotych. W tym przypadku mamy więc do czynienia z drobnym wzrostem. Według firmy największy procent przychodów wygenerował oczywiście Wiedźmin 3, a także związane z nim dodatki (Serca z Kamienia oraz Krew i Wino). Tutaj też warto zaznaczyć, że spółka zależna, czyli CD Projekt RED wypracowała 51,9 mln zł, a więc o 31% mniej względem ostatnich 12 miesięcy. Z kolei zyski cyfrowej platformy oferującej gry wideo GOG również zaliczyły spadek o 21,5%.

Pokaż / Dodaj komentarze do: W najnowszych wynikach finansowych CD Projekt notuje drobny spadek

 0