W nowej wersji Windowsa 10 pojawi się tryb „Game Mode”

W nowej wersji Windowsa 10 pojawi się tryb „Game Mode”

Według najnowszych informacji w Windowsie 10 build 14997 pojawił się specjalny tryb gier, który został nazwany po prostu „Game Mode”.

Na razie nie znamy szczegółowych informacji na temat „Game Mode” w Windowsie 10. Najprawdopodobniej pojawi się w najnowszej wersji systemu, oznaczonej jako build 14997. Dokładne możliwości nowego trybu nie są znane, ale pojawiają się sugestie, że będzie on lepiej zarządzał zasobami komputera. W trakcie grania Windows w trybie „Game Mode” ma efektywniej wykorzystywać pamięć, a także moc obliczeniową procesora i karty graficznej. Jednocześnie ma uwalniać podzespoły od niepotrzebnych procesów, działających w tle. Dzięki temu cały zestaw ma skupiać swoją moc obliczeniową na uruchomionej grze.

Według informacji Windows 10 w trybie „Game Mode” ma zarządzać zasobami hardware’owymi na wzór Xboxa One. Oznaczałoby to, że w tle uruchomione byłyby tylko te procesory, które są wymagane do poprawnego działania systemu i samych gier. Na ten moment nie wiadomo, czy z „Game Mode” skorzystają tylko gry UWP (Universal Windows Platform), czy także tytuły dystrybuowane na takich platformach, jak Steam, Origin, Uplay lub GOG.com.

Pokaż / Dodaj komentarze do: W nowej wersji Windowsa 10 pojawi się tryb „Game Mode”

 0