W przyszłym tygodniu poznamy szczegóły płyt głównych z chipsetem X399

W przyszłym tygodniu poznamy szczegóły płyt głównych z chipsetem X399

Procesory Threadripper to jeden z najbardziej wyczekiwanych produktów na rynku PC tego lata i powoli napływa do nas coraz więcej informacji na ich temat. Nie można jednak zapomnieć, że oprócz samych CPU producenci sprzętu muszą zadbać o cały nowy ekosystem.

Pisaliśmy już o chłodzeniach firmy Arctic, które będą kompatybilne z Threadripperami, a wkrótce powinniśmy poznać też więcej informacji na temat płyt głównych pod platformę X399. Na 25 lipca AMD zaplanowało bowiem webinarium zatytułowane Meet the Experts, gdzie wystąpić mają reprezentanci 4 największych tajwańskich producentów płyt głównych, czyli Asusa, Gigabyte, MSI i ASRock. Ich produkty powinny być gotowe na premierę nadchodzących procesorów HEDT od AMD, które trafić mają do sprzedaży na początku przyszłego miesiąca. Partnerzy Czerwonych pracują więc obecnie w pocie czoła nad płytami głównymi X399, by nie zaliczyć podobnej wpadki jak to było z modelami X299 dla układów Core-X od Intela, gdzie mocno krytykowano sekcję zasilania w pierwszych płytach dla tej platformy.

W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat pierwszych płyt głównych przygotowywanych z myślą o platformie Threadripper

Jak do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć zaledwie 4 płyty główne z chipsetem X399 od trzech producentów, a mianowicie Gigabyte X399 AORUS Gaming 7, ASUS X399 ROG Zenith Extreme, ASRock X399 Professional Gaming i ASRock X399 TAICHI. Do tego grona wkrótce dołączy także MSI, które jak do tej pory nie pochwaliło się jeszcze żadnym modelem pod Threadrippery. Płyty te oferować będą zapewne podobne możliwości jak modele z chipsetami X299, ale dzięki temu, że nowe procesory AMD obsługują więcej linii PCIe w stosunku do serii Core-X, spodziewać można się tu większej ilości slotów PCIe i M.2. Przypominamy, że premiera dwóch pierwszych Threadripperów (16- i 12- rdzeniowego układu) spodziewana jest 10 sierpnia, więc pierwsze płyty X399 powinny pojawić się w sprzedaży w tym samym okresie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: W przyszłym tygodniu poznamy szczegóły płyt głównych z chipsetem X399

 0