W Quake Champions zagramy także przez Steam?

W Quake Champions zagramy także przez Steam?

Każdy większy wydawca gier w tych czasach zdaje się chcieć zdemonopolizować co nieco Steam, jednak okazuje się, że Bethesda nie odgrodzi chętnych na Quake Champions.

Jason Bergman, starszy producent id software, niedawno udzielił odpowiedzi na jedno z najbardziej nurtujących fanów pytań - czy gra pojawi się na Steam. Jego odpowiedź była twierdząca. Nadchodząca produkcja typu free-to-play z gatunku "hero shooter" zostanie także wydana na Steam. Nadal koniecznością będzie posiadanie konta na witrynie Bethesda.net, lecz aby zagrać w Quake Champions nie będziemy musieli uruchamiać aplikacji Bethesda.net Launcher - wszystko zrobimy bezpośrednio z platformy Valve. Tak będzie jednak dopiero w momencie premiery pełnoprawnej wersji gry - obecnie trwająca publiczna beta wymaga od nas jednak dedykowanego klienta usług Bethesdy.

Oficjalny zwiastun Quake Champions na targach E3 2017

Decyzja o udostępnieniu gry na Steamie jest na pewno pozytywna i pro-konsumencka. Jak pamiętamy, Activision zdecydowało się zagrodzić drogę do nadchodzącego na PC Destiny 2, pozwalając jedynie na rozgrywkę na platformie Battle.net. Tym samym Bethesda na pewno nie będzie musiała się martwić o dostatecznie dużą liczbę graczy na serwerach - zresztą w Quake Champions pokłada ogromne nadzieje na płaszczyźnie e-sportu. Najnowszy tytuł id software został w tym miesiącu zaprezentowany na targach E3 w Los Angeles, gdzie ujawniono, że gościnnie występującą, grywalną postacią będzie BJ Blazkowicz z Wolfensteina. Co więcej, wydawcy ogłosili turniej Quake Champions z pulą nagród wynoszącą milion dolarów. Odbędzie się on 26 sierpnia. Pod tym adresem można natomiast obejrzeć najnowsze materiały z rozgrywki. Gra ma ukazać się pod koniec tego roku wyłącznie na PC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: W Quake Champions zagramy także przez Steam?

 0