W Rocket League zagrało już ponad 40 mln graczy

W Rocket League zagrało już ponad 40 mln graczy

Co tam PlayerUnknown’s Battlegrounds, Psyonix pochwaliło się właśnie, że jego Rocket League przekroczył już liczbę 40 mln graczy na całym świecie. Wynik ten robi naprawdę duże wrażenie, tym bardziej, że jeszcze przed rokiem był on o 11 mln słabszy.

Rocket League to w dużym stopniu oparta na fizyce multiplayerowa gra sportowa, gdzie kierując nietypowymi pojazdami o napędzie rakietowym rywalizujemy w dość specyficznej odmianie piłki nożnej. Tytuł ten stanowi kontynuację Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars z 2008 roku. Gracze pokochali tę grę m.in. ze względu na proste zasady i łatwą do opanowania mechanikę, która daje jednak spore możliwości bardziej zaawansowanym użytkownikom, pozwalając im na prawdziwe powietrzne akrobacje i strzelanie widowiskowych goli. Rocket League wydane zostało w 2015 roku i otrzymało naprawdę pozytywne oceny, zgarniając w międzyczasie mnóstwo branżowych nagród. Wydawca oferuje 40% zniżkę na ten tytuł w sklepie Steam, gdzie nabyć możemy ją za 43,19 zł.

Rocket League to jedna z najpopularniejszych sieciowych gier na rynku, co tylko potiwerdzają kolejne rekordy bite przez tę tytuł

Rocket League oferuje obecnie nowy tryb Season Mode, gdzie otrzymujemy pełnoprawną rozgrywkę singleplayer, a także zaawansowaną opcję personalizacji aut z ponad 10 mld kombinacji. Gracze mogą odblokowywać nowe pojazdy, a gra śledzi wszystkie nasze statystyki, rankingi, itp. Najważniejsza jest tu jednak rozgrywka multiplayer, ale warto dodać, że pprócz 8-osobowego trybu sieciowego możemy także grać w trybie kanapowym na podzielonym ekranie (2, 3 lub 4 graczy). Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozegrać mecz w sieci przeciwko innej grupie graczy korzystających z trybu splitscreen. Nie można też zapomnieć, że Rocket League to jeden z nielicznych tytułów wspierających zabawę międzyplatformową (cross-platform), co oznacza, że pojedynki toczyć mogą ze sobą bez problemu użytkownicy PC, Xbox One lub PS4.

Pokaż / Dodaj komentarze do: W Rocket League zagrało już ponad 40 mln graczy

 0