W sprzedaży pojawiły się podróbki AMD Wraith Prism z 6 ciepłowodami

W sprzedaży pojawiły się podróbki AMD Wraith Prism z 6 ciepłowodami

AMD potwierdziło, że chłodzenie Wraith Prism z sześcioma rurkami cieplnymi, która niedawno pojawiło się w sieci, jest podróbką . W chwili obecnej producent ten nie planuje wydania poprawionej wersji Wraith Prism. Ktokolwiek produkuje te podrobione zestawy Wraith Prism, ma najwyraźniej całkiem niezłe możliwości produkcyjne: dwie dodatkowe rurki cieplne są doskonale zaimplementowane w oryginalnej konstrukcji AMD. Chłodzenie wygląda na bardzo skomplikowane, więc prawdopodobnie nie wyszło z garażu przypadkowego majsterkowicza, ale większość fabryk, które pracują z miedzianymi rurkami, czy ciepłowodami, prawdopodobnie mogłaby wyprodukować taki radiator. W obu przypadkach miedziane rury cieplne nie są łatwe do wykonania - to oczywiście przy założeniu, że są funkcjonalne, a nie są to tylko atrapy.

Podrabiane Wraith Prism posiadające 6 ciepłowodów mogą kusić pozornie wyższą wydajnością, nie wiadomo jednak, czy te rurki nie są tylko atrapami. Czekamy zatem na pierwsze testy ;)

Podczas gdy konsumenci mogą odczuwać pokusę, aby wybrać w teorii lepsze chłodzenie, AMD odradza takich działań, ponieważ nie zostało ono przetestowane przetestowane i nie potwierdzono jego zdolności poprawnego chłodzenia. Nie wiadomo również, czy podrobiony radiator wykorzystuje faktycznie ciepłowody. Jeśli rurki cieplne nie są wytwarzane prawidłowo, płyn chłodzący może wyciec prosto na podzespoły. Zakładając, że komory parowe są wykonane prawidłowo, w środku powinno być bardzo mało chłodziwa. Jednak w przypadku podróbek - nie wiadomo co i czy w ogóle się tam znajduje. Cooler Master, który produkuje zestawy Wraith Prism dla AMD nie odniósł się do tematu, oświadczenie wydało jednak AMD.

"AMD z przyjemnością oferuje wiodące na rynku najlepsze rozwiązania termiczne Wraith Cooler dla procesorów Socket AM4 i AMD Ryzen. Nasze obecne rozwiązania, których szczegóły można znaleźć w rozwiązaniach chłodzących AMD Wraith, wykorzystują cztery rury cieplne, a AMD nie ma w chwili obecnej żadnych planów wprowadzenia nowych chłodzeń AMD Wraith Prism z dodatkowymi rurkami cieplnymi. Zauważyliśmy, że chłodnice innych firm wykorzystujące sześć rurek cieplnych, które mają wyglądać jak oficjalne rozwiązanie AMD Wraith Prism, nielegalnie wykorzystują markę AMD i wchodzą obecnie na rynek. Należy pamiętać, że te rozwiązania są nie są oryginalnymi produktami AMD i nie zostały przetestowane i zatwierdzone przez AMD w celu spełnienia naszych wymagań jakości i wydajności. Aktywnie badamy źródło tych produktów i podejmiemy niezbędne działania w celu wyegzekwowania naszych praw, aby zapewnić, że użytkownicy otrzymają oryginalne produkty AMD".

Pokaż / Dodaj komentarze do: W sprzedaży pojawiły się podróbki AMD Wraith Prism z 6 ciepłowodami

 0