W tym kraju zbanowano właśnie usługi Steam, Epic Games, PayPal i wiele innych

W tym kraju zbanowano właśnie usługi Steam, Epic Games, PayPal i wiele innych

Indonezyjskie prawo nakazuje m.in. przekazywanie informacji o użytkownikach na każde żądanie. Steam, Epic, PayPal to przykłady firm, które zostały zablokowane za brak wprowadzenia wymaganych prawem zmian.

W miniony weekend w Indonezji zablokowano dostęp do wielu stron internetowych za niezgodność z nowym prawem. Rozporządzenie ministerialne nr 5  (MR5), wymaga od „dostawców prywatnych systemów elektronicznych” rejestracji w indonezyjskim Ministerstwie Komunikacji i Informacji (Kominfo) i przekazywania konkretnych danych użytkowników. Prawo wymaga również od firm usuwania treści, które „zakłócają porządek publiczny” lub które rząd Indonezji uzna za „nielegalne”. Firmy muszą odpowiedzieć na żądania usunięcia w ciągu 24 godzin lub czterech godzin w przypadku „pilnych” treści.

Użytkownicy i gracze w Indonezji narzekają na brak dostępu do usług i gier, które zostały zablokowane przez rząd. 

Do tej pory Kominfo zablokowało kilka usług i gier w kraju, w tym Yahoo, Steam, DOTA2, Counter-Strike, Epic Games, Origin, Xandr i PayPal. Jednak blokada serwisu PayPal miała niezamierzone negatywne konsekwencje dla klientów, ponieważ skutecznie zablokowała im dostęp do środków na ich kontach. W przypadku tego ostatniego przesunięto datę blokady, aby ułatwić użytkownikom przesniesienie środków. „[Użytkownicy PayPala] mogą uzyskać dostęp do strony do 4 sierpnia, aby przeprowadzić migrację, zdobyć pieniądze i znaleźć inne usługi” — powiedział dyrektor generalny Kominfo Semuel Abrijani Pangerapan.

Do usług Steam i Valve nie sposób się zalogować, a wiele tytułów jest niegrywalnych.  Platformy podobno pracują nad porozumieniem z rządem Indonezji. Firmy, które już ugięły się przed represyjnym prawem Indonezji, to Apple, Microsoft, Google, Amazon, TikTok, Twitter, Netflix i Spotify. Financial Times zauważa, że ​​firmy zarejestrowane w zeszłym tygodniu i wszystkie pozostają aktywne w regionie. 

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: W tym kraju zbanowano właśnie usługi Steam, Epic Games, PayPal i wiele innych

 0