W tym roku może zabraknąć procesorów Core Ultra 9

W tym roku może zabraknąć procesorów Core Ultra 9

Wprowadzenia pierwszych CPU z serii Meteor Lake oczekujemy jeszcze w tym roku. Według nowych doniesień od znanego leakstera, na topowe modele będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Jak pisze Golden Pig Upgrade, jednostki z linii Core Ultra 9 pojawią się dopiero w 2024 roku.

Core Ultra 9 dopiero w przyszłym roku

Golden Pig Upgrade to leakster, który już wcześniej dostarczał przecieków na temat kolejnej generacji mobilnych CPU Intela. Jeszcze w ubiegłym miesiącu opublikował nazwy 3 modeli wraz z ich zegarami. Teraz donosi, że Intel może zdecydować się na rozdzielenie premiery serii Meteor Lake na dwie części. Z jego najnowszego wpisu dowiadujemy się, że procesory należące do linii Core Ultra 9 nie zostaną wprowadzone aż do następnego roku.

W pierwszej kolejności, jeszcze w grudniu tego roku, zadebiutują więc jedynie modele Core Ultra 5/7. Niewykluczone jednak, że seria Core Ultra 9 zostanie przedstawiona tylko o miesiąc później.

Informacje o Core Ultra 9 w przyszłym roku

W pierwszej kolejności, jeszcze w grudniu tego roku, zadebiutują więc jedynie modele Core Ultra 5/7. Niewykluczone jednak, że seria Core Ultra 9 zostanie przedstawiona tylko o miesiąc później. Może być to podyktowane zbliżającymi się targami CES, które zaplanowane są na okres 9-12 stycznia. To właśnie w trakcie tej imprezy Intel może chcieć ujawnić swoje najmocniejsze CPU dla komputerów mobilnych dając jednocześnie partnerom zielone światło na pokazanie podczas CES swoich konstrukcji wyposażonych właśnie w jednostki oznaczone jako Core Ultra 9.

Obecnie wiemy tylko o jednym Core Ultra 9

Na tę chwilę wiemy już całkiem sporo o kilku modelach z rodziny Meteor Lake. Informacje na temat tych procesorów niejednokrotnie wyciekały i często towarzyszyły im wyniki testów. Na tę chwilę wiemy jednak tylko o jednym reprezentancie serii Core Ultra 9 i jest nim model z oznaczeniem 185H. Układ ten ma oferować w sumie 16 rdzeni, z czego 6 to jednostki wydajnościowe. Można również liczyć na maksymalne taktowanie wynoszące 5,1 GHz.

Jeśli chodzi o pozostałe modele to obecnie wiemy o 3 procesorach: Core Ultra 5 125H, Core Ultra 7 155H oraz Core Ultra 7 165H. Możliwe, że nie wszystkie CPU wyciekły i w rezultacie nie jest to pełna seria. Na oficjalne informacje nie będziemy musieli długo czekać. Wszystko będzie jasne już 14 grudnia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: W tym roku może zabraknąć procesorów Core Ultra 9

 0